Refleksja na dziś

Sobota 21 kwietnia 2012

Czytania » Zaprosić Jezusa

Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.
J 6,21

Jezus znając serce człowieka, wie, co tak naprawdę się w nim kryje. Wiedział, co było w sercach Apostołów, tak jak wie, co jest i w moim sercu, jak wątła jest jeszcze moja wiara. Oni wystraszyli się, gdy zauważyli Go kroczącego po jeziorze, zachwiała się wówczas ich wiara. Wystarczyło jednak, że zapragnęli Go zabrać ze sobą, by od razu znaleźli się u brzegu, celu do którego podążali. Jezus pomógł im, gdy oni zaprosili Go do swej łodzi.

Mimo licznych doświadczeń wiary, cudów, gdy przychodzi trudność, zwątpienie, zapominam, że były. Wystarczy mały problem, by przestać ufać Bogu. Jedna niewysłuchana w moim odczuciu modlitwa, by zbuntować się i nosić żal do Boga. Czasem jednak trzeba doświadczyć kruchości wiary, by przekonać się o jej maleńkości i znikomości. A przecież nie potrzeba wiele, by pokonać lęk i zwątpienie. Wystarczy zaprosić Go do swojej codzienności, jak zrobili to Apostołowie. Uwierzyć, że On chce mojego dobra, że każda sytuacja ma pomóc pogłębiać moją więź z Nim.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

kamilciulkin Nie lękajcie się -JEZUS JEST PANEM

 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 takajedna 21.04.2012 19:23
a zanim GO ujrzeli, zapadł zmierzch i nastały już ciemności.. pewnie też i dlatego niepokój był w ich sercach, chcieli, by JEZUS był z nimi.. Zjawił się i uspokoił..
U mnie więcej ciemności, jasność jest tylko sporadycznie i szybko gaśnie.. pewnie dlatego trudno mi uporać się z lękiem..
JEZU, nie pozwól mi na oddalenie od CIEBIE.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama