Refleksja na dziś

Wtorek 17 kwietnia 2012

Czytania » Wywyższony

Potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne J 3,15

Jezus chciał, by Nikodem skorzystał z tego, że spotkał w swoim życiu Syna Bożego. Zwraca uwagę, na to, że są wartości wyższe niż doczesne, które prowadzą do prawdziwego szczęścia. Żeby to zrozumieć musiał uwierzyć w to, że Jezus jest Zbawicielem, w to, że na drzewie krzyża dokona zbawienia ludzi. Dlatego Jezus odwołał się do obrazu miedzianego węża, którego Mojżesz sporządził na pustyni, by ratować ukąszonych przez jadowite węże ludzi. W oparciu o te wydarzenia, które Nikodem, jako żydowski nauczyciel dobrze znał, gdy nadeszło ukrzyżowanie, był w stanie zrozumieć sens „wywyższenia” Jezusa na krzyżu i uwierzyć. I stanąć po stronie Skazańca biorąc udział w Jego pogrzebie.

Od dziecka wpatruję się w wywyższonego Jezusa. Oswoiłam się z widokiem krzyża, że czasem nawet go nie zauważam. Tak bardzo przywykłam do prawdy o zbawieniu, że nie uświadamiam sobie, co ona dla mnie znaczy. Spotykam na swej drodze ludzi, którzy powtarzają mi wciąż, że są wartości wyższe niż doczesne, i że one jedynie mogą dać mi prawdziwe szczęście. Czy to jednak wystarczy, bym w chwilach próby, jak Nikodem, stanęła po stronie Jezusowego krzyża?

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak


jednegosercapl Chrystus Pan, Boży Syn - Jednego Serca Jednego Ducha 2011

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Estera 17.04.2012 14:15


Dziękuję za piękny załącznik muzyczny z koncertu Jednego Serca,Jednego Ducha, cóż za przepiękne wspomnienie:)


"rzekł mu Jezus: „Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?"

J 3,7-15

"Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących."

Dz 4,32-37

Boże miłości najwyższa Tobie chwała i uwielbienie na wieki!!!


wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama