Refleksja na dziś

Wtorek 3 kwietnia 2012

Czytania » Bóg mnie zna

„Jeden z was Mnie zdradzi”. „Kogut nie zapieje, a ty trzy razy się mnie wyprzesz”. To o Judaszu i Piotrze. Bóg zna każdą moją zdradę i zaprzaństwo. Nie tylko te przeszłe, ale także te wszystkie, których się dopiero dopuszczę. Te popełnione z pośpiechu, te w których zawini tchórzostwo czy lenistwo i te w których okażę się jednak człowiekiem o niezbyt ugruntowanej dobrej woli. Mimo to nie zniechęca się mną. Ciągle traktuje mnie jak przyjaciela.

Kiedyś, jak Piotr rozgorączkowany obiecywałem: „Życie moje oddam za Ciebie”. Dziś wiem, jak niewiele pozostaje z takich deklaracji, gdy przychodzi czas próby. Dlatego dziś jestem ostrożniejszy. Mówię Mu: dziękuję, że mam łatwe życie; dodaj odwagi, wspomóż, gdy przyjdzie mi pójść na krzyż…

Ja, słaby pośród słabych, odkrywam dziś kolejną prawdę o drodze ucznia Chrystusa: do droga szacunku dla największego nawet grzesznika.

Odpowiadam na słowo:

Zastanowię się, kogo w moim bliższym czy dalszym otoczeniu uważam za największego grzesznika i od dziś będę się do niego odnosił z szacunkiem.

Co mówi Duch…

Ten, który jest „obrazem Boga niewidzialnego”, jest zarazem doskonałym człowiekiem […] Ponieważ w Nim natura ludzka została przyjęta, a nie odrzucona, tym samym także w nas została wyniesiona do wysokiej godności. On sam bowiem, Syn Boży, poprzez wcielenie zjednoczył się w pewien sposób z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękami wykonywał pracę, ludzkim umysłem myślał, ludzką wolą działał, ludzkim sercem kochał. Zrodzony z Maryi Dziewicy stał się prawdziwie jednym z nas, podobny do nas we wszystkim z wyjątkiem grzechu. GS 22

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 kratka 03.04.2012 19:21
PAN BÓG nie przekreśla n i k o g o!!
------------------------------------
.. w Każdym powinnam widzieć tego, kogo ON ukochał.
0 judyta 03.04.2012 11:47

"A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. A mówił: „To zbyt mało, iż jesteś mi sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi”.
Iz 49 5-6

Bądź WOLA TWOJA OJCZE.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama