Refleksja na dziś

Środa 25 kwietnia 2012

Czytania » Zacznie się

Czuwajcie! Lew ryczący krąży. Cztery słowa wystarczą, by natychmiast otworzyć listę zagrożeń. Media, wrogie ideologie, brak autorytetów, rozmywanie prawdy, bezbożność… Jest długa i dobrze uzasadniona.

Czuwajcie! Lew ryczący krąży. Przecież nikt nie zmusza do oglądania telewizji, zgłębiania ideologicznych wywodów, rezygnacji z poszukiwania autorytetów, zgłębiania prawdy, kształtowania dojrzałej wiary.

Czuwajcie! Lew ryczący krąży. On jest w tobie. Gdy przestajesz walczyć o swoje serce. Gdy nie chcesz nadstawić głowy. Gdy szukasz wiary bez cierpienia i ofiary. Gdy sprzedajesz Jezusa za trzydzieści srebrników świętego spokoju. Gdy chowasz się za plecami innych. Gdy pytasz dlaczego ja. Gdy… Lista długa i niezbyt dobrze uzasadniona.

Mocni w wierze przeciwstawiajcie się jemu. A dopiero wtedy zacznie się czas głoszenia, czas nowej ewangelizacji, czas wypełnienia obietnicy. „W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.”

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

_______________

Ilustracja: Mozaika przedstawiająca św. Marka. Aleksandria. Public domain via Wikimedia Commons


 

Środa 4. tygodnia wielkanocnego. Św. Marka Ewangelisty

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama