Refleksja na dziś

Poniedziałek 6 sierpnia 2012

Czytania » Oto Człowiek

Oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Syn Człowieczy. Hebrajskie ben 'adam znaczy po prostu człowiek. Ale przecież nie tylko człowiek. Kim jest zobaczyli Piotr, Jakub i Jan. Usłyszeli, gdy otoczył ich obłok, a z obłoku odezwał się głos: to jest Mój Syn.

W takiej chwili wspominać o śmierci wydaje się wręcz nietaktem. Nic dziwnego, że nie mogli pojąć, co znaczy powstać z martwych. Śmierć w takiej chwili nie mogła się zmieścić w ludzkiej głowie. Przecież by powstać z martwych trzeba umrzeć. Czy śmierć może dotknąć Tego, o którym powiedziano, że Jego panowanie nie przeminie a królestwo nie ulegnie zagładzie?

Oto człowiek – powiedział wkrótce Piłat. Król – napisał na krzyżu. Niech zejdzie z krzyża – szydzili z Niego.

A przecież napisano: Zgładzono go z krainy żyjących, za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. Napisano też: Dlatego w nagrodę przydzielę mu tłumy i posiądzie możnych jako zdobycz za to, że siebie na śmierć ofiarował. Nie trzeba było widzieć na własne oczy. Wystarczyło otwartym umysłem i sercem słuchać proroka Izajasza...

Królować na krzyżu? Można wykrzyknąć w osłupieniu i buncie: To nie droga dla człowieka! To tylko Bóg potrafi! Ale to nieprawda. Sam Bóg dał nam prostą receptę: To jest Mój Syn umiłowany. Jego słuchajcie.

A z Nim będziecie królować na wieki.

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 jola1501 06.08.2012 22:22
Będzie lepiej.
Jak tak mówisz, to się stanie!!!
0 jola1501 06.08.2012 07:11
Dziękuję Ci Boże Ojcze tak wielkie dar dla nas za Rodzinę Świętą, za Twojego Ukrzyżowanego Syna, za Ducha Świętego, za prawdziwą nawrócenie, za przebaczenie win, za prawdziwą Ewangelię świętą, za prawdziwą nawrócenie, za przebaczenie win, za prawdziwą Ewangelię świętą, za Matkę Bożą, za Kościół św., za papieża Benedykta XVI, za Bł. Papieża Jana Pawła II, za Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i za św. siostrę Marię Faustynę Kowalską, za różaniec Papieża Bł. Jana Pawła II, modlitewnik Droga do nieba (wydanie nowe No496 Częstochowie 1928), modlitewnik Jezus Ufam Tobie( Paris 1996).
Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej.
10 każdego miesiąca święto Boga Ojca

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama