Refleksja na dziś

Wtorek 14 sierpnia 2012

Czytania » Sługa i przyjaciel

Bóg chce przyjaźni z każdym człowiekiem, dlatego w Jezusie powiedział ludziom o sobie wszystko: że jest Miłością. Jezus przez całe swoje życie, a ostatecznie podczas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania mówił ludziom o Bogu, który kocha. I nieustannie zaprasza do odkrywania tej tajemnicy Boga.

W przyjaźni musi być wzajemne poznanie i rozumienie. Bóg zna człowieka, bo jest jego Stwórcą. Człowiek tym lepiej poznaje Boga, im głębiej rozumie, co to znaczy kochać tak, jak kocha Bóg. Przyjaźń między Bogiem a człowiekiem rozwija się i pogłębia za każdym razem, gdy człowiek postępuje krok naprzód na drodze miłości.

Im większa przyjaźń z Bogiem, tym większa służba dla drugiego człowieka. Im mocniej kocham Boga, tym lepiej i więcej chcę służyć drugiemu człowiekowi. Wtedy przestaje mi zależeć na zabezpieczeniu własnej wygody, doświadczeniu przyjemności czy zadowolenia w życiu. I to jest ta nienawiść swojego życia, dzięki której zdobywa się życie wieczne.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Wtorek 19. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 helena 14.08.2012 12:23
Wy jesteście przyjacółmi moimi (J 15,14 )

To jest moje przykazanie -abyście się wzajemnie miłowali,tak jak Ja was umiłowałem (J 15,12)

Miłość tak jak przyjaźń jest najcenniejszą rzeczą w życiu,a równocześnie najtrudniejszą do otrzymania.Być przyjacielem...akceptowanie drugiego człowieka takim jakim jest-służyć bliźnim z miłości ku Bogu-to wszystko prowadzi do przyjaźni między Bogiem a człowiekiem
Jezus powiedział ludzią że jest Miłościa...że to On kocha drugiego człowieka moją miłością, a ja kocham Jego miłością Dziękuję Ci Jezu za tych wszystkich dobrych ludzi,których dałeś mi spotkać na drodze życia -przez których poznaję i rozumię -co to znaczy Kochać tak jak Kocha Bóg

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg