Refleksja na dziś

Sobota 14 lipca 2012

Czytania » Oto ja, poślij mnie!

Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Mt 10,31

Czy kiedykolwiek powiedziałam Bogu, by mnie posłał tam, gdzie On chce? Ile Bożych wezwań zmarnowałam? Z ilu okazji nie skorzystałam, gdy chciał bym uczyniła coś dobrego? Obawiałam się wyśmiania, kpiny? A może nie widziałam w tym żadnej korzyści dla siebie? Jeśli nie będzie we mnie pragnienia czynienia tego, co Bóg oczekuje ode mnie, nie będę Go słyszeć. A raczej nie będę zainteresowana tym, co On chce mi zaproponować. Postawa proroka Izajasza jest dla mnie zachętą, bym i ja każdego ranka prosiła Boga, by wskazywał mi, czego ode mnie oczekuje, by pomógł mi odczytywać Jego wolę i dawał siły, bym umiała ją wypełniać.

Częstą przyczyną uciekania od Bożego wezwania bywa strach, lęk, nieumiejętność zaufania Bogu. Człowiekowi wydaje się, że wie lepiej, co dla niego będzie korzystniejsze. Rezygnuje z działania, bo myśli, że własnymi siłami nie podoła. A Bóg nie żąda ode mnie rzeczy niemożliwych. Jeśli chce, bym podjęła się trudnej sprawy – jest przy mnie i wspiera mnie. Tylko, że ja nie wierzę w to, choć Jezus przekonuje mnie, że jestem ważniejsza niż wiele wróbli.

Brak zaufania może prowadzić do tego, że w sytuacjach, które będą wymagać ode mnie odważnego stanięcia po stronie Boga, przyznania się do wiary, spanikuję i zaprę się Go. Dlatego w każdej chwili powinnam wzbudzać w sobie pragnienie pełnienia Jego woli, życia według Jego nakazów i tego, jak naucza. Wtedy w sytuacjach trudnych On wskaże jak właściwie postąpić.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

frgiovanni Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej - Dotyk ognia.

Przeczytaj komentarze | 11 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 renata155 14.07.2012 18:28
i nieczepiam się rozważan,uwazam że powinno to tez być brane w nich pod uwage,a nie tylko za zewnetrzna ,płytka,poczatkująca wiara
0 renata155 14.07.2012 18:26
to sie naywa w duchowosci noc..a aktualnie kryzys..z tego co mi wiadomo nikogo nie omija..zwlaszca w ktorejś tam kolejnej fazie oczyszczeń(wzrostu)
0 renata155 14.07.2012 18:24
ale o co ci chodzi?..przeciez to nic do ciebie ;)..ja nie pisze o tym co mysle,ale o tym co przechodze,przechodziąm..i co bardzo wielu poszukujących przechodzi..ciebie też to dotknie..wiec wyluzuj ;)
0 ann20 14.07.2012 18:09
gdyby ktoś miał życzenie, to znajdzie moje rozważania do czytań na miniblogu mojawiara.piszecomysle.pl

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama