Refleksja na dziś

Poniedziałek 10 września 2012

Czytania » Ta odrobina kwasu

Słyszy się o rozpuście między wami (...). A wy unieśliście się pychą zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. (...). Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza?

Swoich zawsze chce się bronić. No bo jak: to nasi! Nawet jeśli robią coś ewidentnie złego. W dzisiejszych czasach może nie akurat w związku z szósty przykazaniem. Tych piętnujemy bez oporów. Ale tych, którzy łamią ósme?

Zamiast z ubolewaniem żądać, by nasz brat przestał rzucać fałszywe oskarżenia, unosimy się pychą i mówimy: czemu nie, może on ma rację?

Ta odrobina kwasu zakwasza potem całe ciasto. Sami powtarzamy owe kłamstwa, bo usłyszane wiele razy z różnych stron  z ust takich jak my,  wydają się już całkiem prawdopodobne. Choć dalej nie ma na nie żadnych dowodów. I tak Kościół Boży staje się... No właśnie. Czym?

Nie wolno chwalić zła. Nawet jeśli popełnia je wielce wielebny brat. Od tego wszystko się potem psuje...

 

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Monika 10.09.2012 23:28
Nie jest łatwo przeciwstawiać się grzechowi innych, mówić do nich o nim otwarcie. Zwłaszcza, że prawie nikt na takie zwrócenie uwagi nie zastanowi się nad swoim postępowaniem, a większość będzie go tylko bronić. Czy zresztą np. w naszej pracy są jeszcze jacyś 'my'? Jeśli nie ma tych samych zasad, płaszczyzny porozumienia z innymi, do czego odwołać się, gdy zwracamy im uwagę? Bóg mało lub nic dla nich nie znaczy, najważniejszy jest brak cierpienia i święty spokój.
Jezu, zburz nasze zapatrzenie w nas samych i naucz nas kochać, tak, jak Ty.
0 Jola 10.09.2012 11:28
Dziękuję.
1 Anka 10.09.2012 07:06
Tych, którzy łamią szóste przykazanie nie piętnuje już prawie nikt.Ze zdziwieniem słyszę komentarze dot. mieszania razem, rozwodów i powtórnych związków :że teraz takie czasy, że najważniejsze ułożyć sobie życie a Pan Bóg "jakoś to później osądzi". Takie opinie wyrażają często osoby związane z kościołem, osóby starsze.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama