Refleksja na dziś

Czwartek 13 września 2012

Czytania » Na zgubę brata

Czytam, co św. Paweł Pisze o spożywaniu pokarmów ofiarowanych wcześniej bożkom: „nie ma na świecie żadnych bożków ani żadnego boga prócz Boga jedynego”. Dla chrześcijanina, który wie, że „istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy” jedzenie mięsa z przyświątynnych jatek nie było zdradą Jezusa. Ale przecież byli tacy, którzy widzieli w tym zdradę Chrystusa. Co stałoby się, gdyby zaczęli „oświeconych” naśladować?

Dziś problem zgorszenia jest ciągle aktualny. Nie, nie chodzi o wywołanie oburzenia świątobliwych, którzy będą wytykali palcami. Chodzi o doprowadzenie kogoś do grzechu. Choćby przez zły przykład. Albo tym, że ktoś przeze mnie będzie klął na czym świat stoi.

Ten problem dotyczy też świątobliwych. Czasem, bywa że niechcący, krzywdzą swoich braci. Maluczki zastanawia się wtedy, jak to jest, że Bóg swoim wybranym pozwala na wielkie draństwa, a od maluczkich tylko wymaga. Czy za takim Bogiem warto pójść? Czy warto dobijać się do „dworu”?

Tak to, stawiając się ponad Bożym prawem, świętobliwi odstręczają od Boga....

 

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 krzysztofeugeniusz 13.09.2012 14:41
Jak to dobrze, że Pan Nasz dał nam wolność. Musimy chodzić drogami Pana i to wystarczy.
0 Estera 13.09.2012 12:39

"I tak to właśnie „wiedza” twoja sprowadziłaby zgubę na słabego brata, za którego umarł Chrystus. W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi. Jeśli więc pokarm gorszy brata mego, przenigdy nie będę jadł mięsa, by nie gorszyć brata."

1 Kor 8,1b-7.10-13

Bardzo zastanawiające i niezwykle pouczające.

Wymaga od nas wielkiej prostoty serca, w tym co mówimy, jaki dajemy przykład i coś najważniejszego o czym należy pamiętać ,że cel nie uświęca środków.

Moim celem jest być coraz bardziej z Bogiem. Wybiorę takie środki, które nie będą mnie oddalały, ale zbliżały do Niego.

Boże, Ojcze jesteś tak blisko ze swoją miłością. Bądź zawsze!
0 warrior 13.09.2012 00:07
oremus :)

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama