Refleksja na dziś

Sobota 11 czerwca 2016

Czytania » Macie iść

Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy - mówi Jezus do uczniów, rozsyłając ich między ludzi. Nie po to was wybrałem, byście stali w miejscu. Nie jesteście wybrani dla siebie samych, ale dla dzieła, które domaga się wypełnienia. Dla ludzi, którzy czekają. Jest ich wielu...

Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem - mówi Duch Święty do Kościoła w Antiochii. Młodziutki Kościół. Powstał w wyniku prześladowań, które wybuchły w Jerozolimie - ci, którzy z niej uciekli, nie przestali głosić. Ileż oni tam byli? Razem z Szawłem pracowali rok... Nie za wcześnie, by ich zostawiać? Nie za wcześnie, by iść dalej?

A jednak Duch Święty woła: dalej. Jest jeszcze tak wiele serc, czekających na Ewangelię. Macie iść, nie stać w miejscu. Iść naprzód, nie karmić się sukcesami.

Dziś tak samo jak dwa tysiące lat temu. Tyle że oni po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich. A my?

 

Foto: Paweł i Barnaba w Lystrze. Autor: Adriaen Stalbempt (PD)

św. Barnaby Apostoła

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama