Refleksja na dziś

Środa 6 lipca 2016

Czytania » Czas szukania

Pokój i bezpieczeństwo rozleniwiają. Dostatek osłabia czujność. Teza równie kontrowersyjna, co realna. Logicznie nie dająca się udowodnić. Jedynym jej potwierdzeniem są opisane przez proroka losy narodu wybranego i historia upadłych cywilizacji.

Odpowiedź na zaproszenie do szukania wyrywa z marazmu, pozwala wyjść poza i ponad „jest dobrze więc po co nam zmiana”. Zmusza do szukania nowych dróg i możliwości. Jest szansą. Nie tylko wejścia w głąb, odnalezienia miejsca sam na sam z Bogiem i rozkoszowania się Jego miłością.

Zatrzymanie się wewnątrz – jak opisują Psalmy – komnaty Króla, bez choćby próby dostrzeżenia wyzwań królestwa byłoby jedynie duchowym narcyzmem, próbą sakralizacji egoizmu. Niewiele mającą wspólnego z uczestnictwem w Bożym pragnieniu zbawienia każdego człowieka.

Tę perspektywę „poza komnatą” wskazuje dziś Jezus. „Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie.”

Ten będzie potrafił szukać, kto pozwolił się znaleźć i sam znalazł. Niektóre imiona znalezionych i znalazców znamy. Szymon, Andrzej, Jakub… Lista nie będzie zamknięta do czasu „aż przyjdzie i ześle wam sprawiedliwość”. Teraz obiecuje tylko jedną nagrodę. Radość serca szukającego Pana.

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Środa 14. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 xX 06.07.2016 08:52
Nie komentarz lecz pytanie.
A czyż to nie jest "zamknięcie się" , kiedy Jezus mówi : NIE IDŻCIE do Samarii...itd ? Tylko do swoich ?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg