Refleksja na dziś

Poniedziałek 26 października 2020

Czytania » Nasz wybór

Mieć wokół siebie dobrych ludzi – dobrze by było. Nie jakiś tych udziwnionych, przekonanych o własnej wyższości – ale takich w zwyczajny sposób nam życzliwych, prawych, odrzucających przekręty czy chciwość. Pomocnych, nienachalnych, uczciwych. Jezus, uzdrawiając w szabat pochyloną kobietę, zdaje się tego od nas oczekiwać: postawy życzliwości wtedy, kiedy bliźnim dobrze się dzieje, gdy Bóg działa w ich życiu.

Czy świat wokół nie byłby lepszy, gdyby można było liczyć na ludzi właśnie takich, gdybyśmy to „coś” mieli w sobie samych? Pytanie retoryczne… Problem chyba w tym, że czasem trudno to na samym sobie wymóc: wytrwania w światłości, porzucenia drogi grzeszników.

Katarzyna Solecka

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

0 ktoś 26.10.2020 22:12
Czasami właśnie takich ludzi mamy wokół siebie. Być może w codziennym zabieganiu nie zauważamy ich, być może niektóre ich zachowania na codzień drażnią nas, ale kiedy będzie działa nam się krzywda, wtedy oni ujawniają się i dają nam ogromne wsparcie. A z kolei często ci z pozoru życzliwi okazują się być życzliwymi tylko dla własnych korzyści.

wszystkie komentarze >

Reklama

Reklama