Refleksja na dziś

Czwartek 4 lutego 2016

Czytania » Próba wiary?

Wiara oparta jedynie na uczuciach, przyzwyczajeniach, „zaliczaniu” kolejnych praktyk religijnych, pozostanie wiarą powierzchowną i załamie się w obliczu trudności. Wzmocnić mogą ją niełatwe doświadczenia, próby, cierpienie. Pan Bóg oczyszcza wiarę z wszelkich podpórek, które Go zasłaniają, ogałaca w próbach wiary, gdy jest to konieczne. Jakże trudno zgodzić się na taki scenariusz.

Jezus rozsyłając Apostołów pokazuje i nam, gdzie tkwią przeszkody w całkowitym oddaniu się Jemu. Na drogę obdarował ich swoją mocą, by w Jego imieniu wypędzali złe duchy i uzdrawiali. Nakazuje jednak, by zrezygnowali z tego, co może stać się dla nich zbędnym oparciem, balastem. By nie brali ze sobą ani torby, ani chleba, ani pieniędzy, nawet sukni na zapas. Dlaczego? Bo wygoda i bogactwo mogłyby przysłonić najważniejszy cel i uniemożliwić oparcie się jedynie na Bogu. Ostrzega ich także przed odrzuceniem i obojętnością ze strony tych, do których ich posyła. Uczy w ten sposób  swoich uczniów prawdziwej wiary i zaufania.

 Jezusowe wskazania są skierowane również do mnie. Mam szukać jedynego celu, jakim jest całkowite przylgnięcie do Niego. Żeby to osiągnąć, muszę, jak Apostołowie umieć przyjąć przeciwności i zrezygnować z tych przyjemności i wygód, które przysłaniają tenże cel. Muszę zaufać i uwierzyć, że nic w moim życiu nie dzieje się przypadkowo, nawet odrzucenie i obojętność. Wszystko na drodze wiary jest łaską.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

jacko2500 Gdy uczniów swych

 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 yeti 04.02.2016 06:52
Oj,oj!. A to ,co to takiego?: " I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». 36 «Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!11 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców12."

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg