Refleksja na dziś

Niedziela 7 lutego 2016

Czytania » Dwie prawdy

Prawda człowieka. „Jestem mężem o nieczystych wargach.” „Jestem człowiek grzeszny.” Niekiedy jak Mojżesz – „ociężały usta moje i język zesztywniał”. Albo jak Amos – „jestem pasterzem, który nacina sykomory”. Lub jak Paweł – „wynosił mnie ogrom objawień, dlatego prosiłem Pana, by odszedł…” Prawda o bezsile i grzechu człowieka.

Prawda Boga. „Twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech.” „Lecz za łaską Boga jestem tym, kim jestem.” Dlatego rzekł mu – „Nie bój się, odtąd ludzi łowić będziesz.” Prawda o nie cofającej się przed słabością człowieka Przedwiecznej Miłości.

Gdy te dwie prawdy spotkają się ze sobą, gdy zewrą się w miłosnym uścisku, zaczyna działać łaska. Od obfitości ryb rwą się puste dotąd sieci.

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

basia kaniewska Nie bój się, wypłyń na głębię....

Niedziela 5. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 yeti 07.02.2016 14:50
Czy rozumiemy dobrze ,co te słowa znaczą ;"wypłyń na głębie"?. Jeśli mówimy o poszukiwaniu ludzi do ewangelizacji,to oznaczają tych którzy są głęboko dnie życia i daleko od światła.Jeśli mówimy o sposobie dotarcia do nich ,oznaczają głębokie zrozumienia ich problemów i ich wnętrza.Natomiast aby ich zagarnąć tymi "sieciami", pasterz musi przeniknąć głębię nauki Chrystusa i pokazać im piękno i tajemnice w niej ukryte.Dopiero wtedy sieci będą "się rwać" od połowu.Nauczający który sam nie rozumie Mistrza ,"łowi Nocą" i nic nie ułowi.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama