Refleksja na dziś

Czwartek 17 maja 2018

Czytania » Aby byli jedno

Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. J 17

Jakże trudno nam o zgodę i porozumienie w najbliższym otoczeniu. Wykłócamy się o błahostki, chcemy, by racja była po naszej stronie. Nie rozmawiamy latami, bo czujemy się urażeni, dotknięci, gdy ktoś ma inne zdanie niż nasze. Nie dążymy do zrozumienia drugiego człowieka, nie wybaczamy, bądź sami nie przepraszamy. Nie akceptujemy innych, bo nie są tacy, jakbyśmy chcieli. Jesteśmy mało wyrozumiali na słabości innych, jednak wobec samych siebie znajdujemy wiele usprawiedliwień.

Można by mnożyć sytuacje, które uniemożliwiają nam porozumienie się z drugim człowiekiem. A Jezus dziś prosi o jedność dla rodzącego Kościoła. Jedność na wzór jedności Ojca z Synem. Jezus, Syn Boży, posłuszny, aż do śmierci, wypełnił wolę swego Ojca, choć nie była łatwa. Zrezygnował z chwały, uniżył się, by zrealizować do końca Boży plan zbawienia. Obwiniamy często przewodników Kościoła za brak jedności w nim, sami jednak nie dążymy do niej, bywa, że wręcz ją niszczymy. Dopóty nie będzie jedności w Kościele, dopóki nie będzie miłości i zgody w naszych rodzinach, w pracy, w miejscu zamieszkania.

 

Greco 9555 Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej - Aby byli jedno, proszę Ciebie

Aleksandra Kozak

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 rafal 17.05.2018 15:42
Podziały w kościele, schizmy, reformacja,wojny religijne i wzajemna wrogość i codzienne modlitwy o jedność chrześcijan. Coś tu jest nie tak. Jaki to wstyd przed Bogiem. Czy wszyscy wyznawcy Chrystusa nie mogą być razem w swojej różnorodności ?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama