Refleksja na dziś

Sobota 15 września 2018

Czytania » Matka, która cierpi

Oto Matka twoja

Przed śmiercią Jezus pozostawia apostołowi Janowi najcenniejszy skarb – swoją Matkę. Natomiast Maryi daje władzę rodzicielską ustanawiając Jej synem każdego, kto jak Jan – chce wytrwać przy Nim na dobre i na złe. Jest to ustanowienie, za którym – jak za naturalnym macierzyństwem i synostwem – idzie naturalna miłość matki do dziecka i dziecka do matki.

W życiu Matki Najświętszej było siedem bolesnych wydarzeń, które jak ostry miecz wbiły się w Jej serce: proroctwo Symeona, ucieczka do Egiptu, trzy dni poszukiwania Jezusa w Jerozolimie, spotkanie z Jezusem w drodze na Kalwarię, stanie u stóp Krzyża, zdjęcie ciała Jezusa z Krzyża i złożenie Go do grobu. Maryja szła przez życie, jako umiłowana Córka Boga Najwyższego, niosąc w swoim sercu cierpienie. Nie złamał Jej ból, nie przygniotła rozpacz.

Każdy z nas może przyjąć Maryję jako Matkę pocieszenia. Jej cierpienie sprawiło bowiem, że uczniowie Jezusa chętnie zwracają się do niej w strapieniach dnia codziennego i oczekują duchowego wsparcia. Droga Maryi pokazuje, że przez ból zdobywamy radość Ewangelii i zdążamy do wiecznej radości Nieba.

FILBACH Jaroussky-Gens : Stabat mater de Pergolese

ks. Leszek Smoliński

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama