Refleksja na dziś

Wtorek 6 kwietnia 2010

Czytania » Miłość spełniona

„Zabrali mojego Pana i nie wiem, gdzie go położyli” – mówiła płacząc Maria Magdalena nad pustym grobem Jezusa. Myślała, że to kolejny cios, który jacyś okrutnicy zgotowali jej kochającemu sercu. „Jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę” prosiła myśląc, że mówi do ogrodnika. Co się stało w jej sercu moment później, gdy poznała Jezusa, trudno pewnie przeżyć, a tym bardziej słowami opisać.

Czy w niebie rozpoznamy swoich bliskich? To tęsknota wielu. Inaczej trudno zrozumieć, dlaczego tyle już razy w ciągu ostatnich dziewięciu lat pojawiło się w serwisie zapytaj.wiara.pl. Spotkanie Jezusa i Marii Magdaleny pokazuje, że życie po zmartwychwstaniu nie jest pozbawione wspomnień przeszłości. Tam miłość, przyjaźń i wszystko co dobre, znajdą swoje wypełnienie.

Modlitwa

Żal mi Panie Jezu, upływającego czasu. Tych ludzi, których niegdyś poznałem, a od których oddaliły mnie skomplikowane drogi naszych ludzkich losów. Wiem, nie sposób zatrzymać wszystkich blisko siebie. Wiem, że to dobro, jakie zasiali we mnie ciągle jakoś wzrasta i przynosi owoce w moim życiu. Bez nich nie byłbym tym samym człowiekiem i mam nadzieję, że i ja ich ubogaciłem. Ale dziękuję Ci że kiedyś sprawisz, iż znów się spotkamy i poznamy. Gdyby ta dobra przeszłość nie miała nigdy zamienić się w świąteczne teraz, niebo nie byłoby szczęściem pełnym…

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 kwasniewskafma@op.pl 06.04.2010 11:55
Jestem ogromnie wdzięczna za rozważania do czytam liturgii Słowa. Bardzo wiele z tego korzystam ponieważ taki sposób rozważań połączony z rachunkiem sumienia pomaga bardziej wprowadzać Słowo w codziennośc. trochę zaniepokoiłam ,sie, ze ostanie rozważania juz są bez rachunku sumienia. O ile to mozliwe, prosiłabym o powrót do takiego sposobu prowadzenia rozważań.
s.Teresa
4 hdudzińska 06.04.2010 09:36
Szczęść Boże ! Jestem osobą,która od dłuższego już czasu usiłuje medytować teksty codziennych czytań mszalnych .Dużą pomocą są rozważania zamieszczane na portalu Wiara.pl , a w czasie postu pytania do rachunku sumienia . Bardzo mi ich teraz brakuje , czy mogę liczyć na ich wznowienie ? Pozdrawiam z Jezusem i Maryją - Hanna D.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama