Refleksja na dziś

Piątek 22 stycznia 2016

Czytania » Czym uczcić Boga?

Śpiący w jaskini Saul, a obok przyczajony ze swoimi ludźmi Dawid. Zabić prześladowcę? Sięgnąć łatwo po władzę? Przecież wyznaczył mnie do niej sam Bóg! Ale nie, Saul to też Boży pomazaniec. Nie godzi się go zabijać. Wystarczy pół płaszcza. I zostawienie reszty Bogu.

Co jest zgodne  z wolą Bożą a co nie jest? Też czasem staję przed tym pytaniem. Jednego mogę być pewien: nigdy nie jest nią to, bym łamał Jego prawo. Nawet jeśli mogłoby się wydawać, że to sam Bóg podsuwa mi okazję, by jakąś sprawę po Jego myśli rozwiązać...

Modlitwa

Pomóż mi, Panie, bym pamiętał: cel nigdy nie uświęca środków. Nawet jeśli tym celem byłaby Twoja chwała. Przecież tak naprawdę najwyższą cześć oddaje Ci nie ten, kto dla Ciebie robi wielkie rzeczy, ale kto szanuje Twoje prawo. Nawet jeśli nie jest wygodne...

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 yeti 22.01.2016 19:01
Nie do końca.Tu jest błąd rozumowania:Cyt."Co jest zgodne z wolą Bożą a co nie jest? Też czasem staję przed tym pytaniem. Jednego mogę być pewien: nigdy nie jest nią to, bym łamał Jego prawo.". Prawo jest dane raz na zawsze ale nie obejmuje każdej sytuacji.Kierując się nim sztywno moglibyśmy utracić wolność dzieci Bożych.Wytłumaczę .Jezus to samo zarzucił starozakonnym iż zapomnieli o tym:"Chciałem bardziej miłosierdzia niż ofiary"Ofiarą składaną Bogu może być wszystko co kosztuje nas jakieś wyrzeczenia lub wysiłek albo nawet czyste życie w/g przykazań Bożych.Jest w nich "nie kradnij". Tymczasem ktoś widzi umierających z głodu a może niezbyt uczciwie lub nawet kradnąc zdobyć dla nich pożywienie ,co następnie czyni.Tutaj pytanie:Wolą Boga jest aby nie złamał tego przykazania ?. Lub mając w rodzinie ojca pijaka który znęca się nad matką ,pozwoli na to, gdyż słyszał:"Czcij ojca swego i matkę swoją". Tak więc bezwzględne przestrzeganie prawa nie pokrywa się z wolą Bożą.
0 Autor 22.01.2016 17:08
Przecież innymi słowami napisałem to samo...
0 yeti 22.01.2016 13:46
Czym uczcić Boga ?. Swoim krzyżem,drogi autorze.Nie jest nim cierpienie jak się potocznie utarło,choć nieraz jest ceną za niego.Krzyż to posłuszeństwo w sercu:"Idę pełnić Twoją wolę ,Boże". A co do łamania praw Jego,to nie litera je wyznacza.U synów to sumienie,rozum i serce.Dam przykład:Człowiek staje w sytuacji ,kiedy przykazanie "nie zabijaj"np.w konieczności obrony kraju lub bliźnich( kolizja tamtego przykazania z przykazaniem miłości). Wybrałbyś bierność aby nie złamać przykazania ?. Chrystus jasno powiedział ,które przykazanie jest najważniejsze.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama