Refleksja na dziś

Piątek 29 stycznia 2016

Czytania » Rośnie

Słyszymy dzisiaj o złym postępowaniu kogoś, z kogo powinniśmy być dumni. Dawid, wybrany przez Boga, wzór cnoty, przywódca narodu, zabija podstępem swojego żołnierza, aby jego własny grzech się nie wydał. Czy mamy prawo czuć się tym rozczarowani, zranieni? Zapewne tak. Czy jednak mamy prawo zwątpić z tego powodu w Boże plany, w Jego przychylność dla Izraela?

Nasienie Bożego Królestwa kiełkuje i rośnie – „najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie”. Ulewa, wicher, susza, grad – tyle rzeczy zagraża ziarnu. Czy mamy prawo czuć się tym sfrustrowani, zmęczeni? Zapewne tak. Czy jednak mamy prawo zwątpić z tego powodu w Boże plany, w Jego przychylność dla nas?

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka

Piątek 3. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 s. H 29.01.2016 10:51
link do artykułu o bł. Bolesławie, drugiej patronce dnia (obok św. Anieli Merici):
http://kosciol.wiara.pl/doc/491141.Gorliwa-misjonarka-bl-Boleslawa-Lament
1 yeti 29.01.2016 10:01
"Nasienie Bożego Królestwa kiełkuje i rośnie – „najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie". Nie tak !. Jeszcze zabrakło jednego elementu.Gdy wykształci się kłos ,musi on zakwitnąć-inaczej pozostanie bez plonu.Zakwitnięciem kłosa (czyt.królestwa Bożego w człowieku)jest dogłębne odczytanie słowa Bożego,czyli poznanie tajemnic Królestwa.Pewien biskup bolejąc nad upadkiem moralnym i złem na świecie ,nawoływał publicznie tzw.szafarzy Bożych tajemnic,aby " wyciągnąć armaty ukryte w kwiatach". Zieleń i trawa zielona która to słyszała, miała odcięte uszy(Chrystus zabronił Piotrowi tego robić),natomiast ja to zrozumiałem natychmiast.Więc pytam się tych "szafarzy"którzy "siebie pasą jak jest w słowie Bożym:"Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec?". Albo jak zdadzą sprawę Chrystusowi z tego:" Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność?". Oto historia się powtarza;uczeni w Piśmie wzięli klucze poznania ,sami nie weszli a innym którzy wejść chcieli przeszkodzili.W tym samym rozdziale o pasterzach izraelskich jest odpowiedź Boga na takie dictum acerbum:Wschodzące Słońce wskażę owcom paszę i rozsądzi ich sprawy.I to będzie główny znak Miłosierdzia Bożego.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama