Refleksja na dziś

Sobota 3 grudnia 2011

Czytania » Proście

„Byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza.” Rozważając dzisiejszą perykopę trudno nie umieścić jej w kontekście dwóch wypowiedzi. Pierwsza to informacja, jaka wczoraj pojawiła się w radiu watykańskim. Tytuł kłuł w oczy i prowokował do refleksji. „Ja kapłanów po prostu nie mam” – wyznał na antenie rozgłośni przewodniczący włoskiego episkopatu. Druga jest cytatem z listu św. Franciszka Ksawerego do św. Ignacego Loyoli, rozważanym w dzisiejszej Liturgii Godzin. „W tych krajach bardzo wielu nie jest chrześcijanami tylko dlatego, że nie ma nikogo, kto by wśród nich apostołował. Często wspominam, jak to dawniej, na uczelniach europejskich, a szczególnie na Sorbonie, wyszedłszy z siebie, krzyczałem do tych, którzy mają więcej wiedzy niż miłości, i nawoływałem ich tymi słowami: O jak wiele dusz z waszej winy traci niebo i pogrąża się w otchłań piekła!”

Jeżeli mamy więcej miłości niż wiedzy, nie pozostaje nam nic innego, jak zakończyć jałowe dyskusje, paść na kolana i pokornie prosić. Aby wysłał. I wyzwolił od lęku („w prawdziwej miłości nie ma lęku”), gdy wskaże palcem i powie: TY.

 

Rachunek sumienia

  1. Jak często modlę się o powołania do służby w Kościele?
  2. Czy tworzę dobry klimat dla odkrywania i wzrostu powołania do służby w Kościele?
  3. W jaki sposób wspieram powołanych?

Budzik adwentowy

„Mówiąc o Ewangelii nie możemy mieć na myśli jedynie jakiejś księgi czy jakiegoś nauczania; Ewangelia to coś znaczenie więcej: jest ona Słowem żywym i skutecznym, które urzeczywistnia to, co znaczy. Nie jest to system prawd wiary i przykazań moralnych, ani tym bardziej program polityczny, lecz jest to osoba: Jezus Chrystus jako ostateczne Słowo Boga, które stało się człowiekiem” (Nowa Ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej 11).

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Sobota 1. tygodnia Adwentu

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Ciekielski2 03.12.2011 12:38
Jezus posyla swoich uczniow do ludzi ktorzy nie wiedzia nic o ewangeli sa jak zblakane owcze. Jezus chce aby uczniowie karmili ludzi tym slowem co daje zycie wieczne i nawrocili ich na droge zbawienia taki misjonarzem byl patron dnia Sw Franciszek Ksawery prezbiter urodziony 1506 w Hispani przyjaczyl sie do Sw Ignacego z Loyoli apostolowaj w Indiach i Japoni z jednej z podrozy Apostolskich jak byl na statku byla burza wzia do reki krzyz i podniosl go do gory burza sie ucisila sie ale podmoch wyrwaj go z rak krzyz ktory wpad do morza a gdzy przyplna na drugi dzien spacerowal wzdluz morskiego brzegu wylonil sie z niego morza krab niosac w pysku ten sam krzyz i oddaj go Sw Fraciskowi a widzieli to tubylcy ktorzy potem przyjeli chrzest z rok sw Franciska zm 1552 na wyspie Sancjan u wybrzez Chin
Dzis tez piersza sobota w ktorej oddajem czes Matce Bozej niech je opieka nasz wspomaga pojdzmy dzis na Msze Sw rolatnia na ktorej oczekujem nasz Zbawiciela tak jak Maryja czekaja na majego Jezusa

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama