Refleksja na dziś

Piątek 30 grudnia 2011

Czytania » Najważniejsze są priorytety

„Jako wybrańcy Boży, święci i umiłowani, obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy. Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani, w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni”. Tak pisze św. Paweł. A dopiero potem: „żony, bądźcie poddane mężom”, skontrowane równoczesnym wezwaniem „mężowie miłujcie żony”.

Bywa, że kobietom ciąży myśl o posłuszeństwie mężowi. Bo to coś znaczenie bardziej konkretnego niż miłość, do której Paweł wzywał mężczyzn. Bywa że i mężczyźni domagają się posłuszeństwa zapominając, że miłość to nie puste słowa. Ale przecież wskazania o posłuszeństwie i miłości nie są jedynymi, które regulują odniesienia w małżeństwie i rodzinie. Przecież musi jeszcze być „serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokora, cichość, cierpliwość” i wybaczenie.

Nie tylko zresztą w rodzinie. W szkole, w pracy – też. I koniecznie w życiu publicznym. My chrześcijanie musimy różnić się od tych, którzy nie znają lub nie chcą znać Boga.

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Ciekielski2 30.12.2011 14:34
Dzis w ewangeki mamy opis Ofiarowaniu Jezusa w swiatyni przez swaj matke i Jozefa czy ja ofiarowuje moje zycie Bogu jak tak zyjmy aby naszym zyciu zawsze ponowal pokuj Chrystuswowy. Dalszaj czesci Ewangeli mamy opis prorokini Annie ktora zawsz sie modlija ktora Boga stawiaja Boga na pierszy miejszczu Bog byl je zyciem A umnie gdzie jest Bog na ktorym miejszczu stawiajmy go na pieszym miejszczu dajmy sie jemu prowadzic Dzis Swieto Sw Rodziny Jezusa Marji i Jozefa bierzmy stej Swietej Rodziny wzor postepowania dobrego
0 judyta 30.12.2011 10:59

"Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego."

Kol 3,16-17

"I bądźcie wdzięczni"
Kol 3,15b

Raduje się dusza ma wielbi Pana swego...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama