Refleksja na dziś

Wtorek 11 czerwca 2013

Czytania » Największy cud

Gdy Pan Bóg stwarzał świat, wypowiedział Słowo: „Stań się!” - i świat powstał. Boże Słowo kreuje prawdziwą, realną rzeczywistość, której doświadczam na co dzień.
 
Dzisiaj Jezus mówi do mnie: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni aż do skończenia świata.” - i tak się staje. Powstaje nowa rzeczywistość, w której żyję. Rzeczywistość realna, namacalna, ogarniająca mnie całą.
 
Jezus jest przy mnie nieustannie obecny. Patrzy na mnie z miłością i nieprzerwanie zsyła łaski, dzięki którym mogę cieszyć się Jego obecnością. Otwiera moje oczy i uszy. Uczy dostrzegać i odczytywać znaki czasu, poprzez które nieustannie mówi do mnie i do innych ludzi.
 
Ta rzeczywistość to większy cud, niż uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, oczyszczanie trędowatych, wypędzanie złych duchów.
 
Jakże się nie radować z tego, że bez ustanku to w Nim żyję, poruszam się, jestem.
 
Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska

 

Wtorek 10. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 renata155 11.06.2013 12:33
Kocha wszystkich..prowadzi i Mowi do kazdego--to my odchodzimy,my spowalniamy..my sie klocimy z Jego wola..my pozwalamy "usuwac"sie Jemu z naszego zycia..On niezmiennie trwa przy kazdym z nas...nie doswiadczam tej obecnosci..ale wiem ze On Jest..momentami probuje sie od Niego calkowicie odciac ..i wiem ze oszukuje sama siebie..On jest,a ja Go bardzo potrzebuje...choc nie za bardzo wiem,jak wrocic ..pomimo ze On jest blizej mnie,niz ja sama siebie ;)
3 Tadeusz 11.06.2013 09:26
Bóg kocha wszystkich. Nie wszyscy ten dar przyjmują. Gdy czuję się winny, zamykam się na miłość. Zapominam, że Bóg nie kieruje się emocjami. Jego miłość to nie ludzkie uczucie. Myślę, że wierzyć w Boga to wierzyć w Jego miłość.
1 Kasia 11.06.2013 09:03
A Których? Tym którym się lepiej wiedzie na świecie? I co dalej?
0 Joda 10.06.2013 21:35
Bóg kocha TYLKO niektórych i zdania nie zmienię!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama