Refleksja na dziś

Czwartek 22 sierpnia 2013

Czytania » Bóg ten kij połamie

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło”. Choć wydawało się, że trzeba już porzucić wszelkie nadzieje, Bóg w końcu kiedyś spełnił obietnice dane Izraelowi. Wśród mieszkańców Galilei, krainy uważanej za na poły pogańską, zamieszkał Boży Syn, Jezus Chrystus.

Mnie też Bóg sporo obiecał. Obiecał niebo. Mocno wierzę, że to prawdziwa obietnica. Inaczej nie zniósłbym tego życia; wszystkich jego niedogodności i wszystkich klęsk, przez które muszę przechodzić. Żyję i uśmiecham się dzięki nadziei. Kiedyś jarzmo pęknie. Kiedyś złamany zostanie kij, którym dziś obrywam. Kiedyś nastanie pokój. Taki zwyczajny, pełen radości…

Modlitwa

Chyba zrobiłem się, Panie Boże, bardzo wrażliwy. Łatwo mnie zranić. Wystarczy byle co. Pewnie dlatego czuję się taki obolały. I pewnie dlatego coraz bardziej tęsknię do dnia, w którym nic już mnie boleć nie będzie. Dobrze, że ten dzień kiedyś nadejdzie. To pomaga mi  żyć. Ale jeśli chcesz połamać kij którym obrywam zanim nastąpi ten ostateczny dzień, to… Zrób jak chcesz. Jak będzie lepiej.

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 asia_ 22.08.2013 12:24
Dziś długo w noc było czuwanie i niepokój z powodu czyjejś podwyższonej temperatury.. szukałam uciszenia w Słowie z tego tygodnia.. Refleksje zakończone modlitwami pomagały mi w rozmowie z Bogiem.. dobrze, że jest takie miejsce, gdzie można po rozważeniu fragmentu Pisma Świętego przyłączyć się do Modlitwy i razem wołać do Pana.. świadomość - że wspólnie z kimś modlę się, że nie jestem sama w tym wołaniu - dodaje otuchy.. dziękuję Autorowi za przybliżanie Słowa Bożego i modlitwy pod refleksją :)
0 edek 22.08.2013 12:22
...jeśli chcesz połamać kij którym obrywam zanim nastąpi ten ostateczny dzień, to…
0 pytajnik 22.08.2013 12:05
A czyjego autorstwa jest ten wspaniały komentarz?
0 feri 22.08.2013 10:25
straszna , przerażająca modlitwa!!!! nie znam nikogo , kto czekałby z utęsknieniem na ten dzień!!!! to nie sztuka zwiać z tego świata , jak cos idzie nie po myśli, ale sztuką jest wytrwać i pokonywać!!! Bóg wie , kiedy nas wezwać , bez napraszania się.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama