Refleksja na dziś

Niedziela 19 kwietnia 2015

Czytania » Znam Go

Piątki z religii. Lektura Pisma świętego od czasu do czasu. Spowiedź kilka razy w roku. Jakieś książki religijne w bibliotece. Nawet dwie pielgrzymki zaliczone. Co najważniejsze - Msza żadna nie opuszczona. Znam Go!

Z Kościołem trochę gorzej. Taki staroświecki. Faceci w sukienkach. Archaiczne sprzęty. I ciągle o zbawieniu. Jakby ważniejszych spraw nie było na głowie. Niebo, przykazania, sakramenty, jakieś świadectwa, katechezy, wymagania. Życia nie znają. Naprawdę znasz Go?

Można miłować Głowę nie miłując Ciała twierdząc w dodatku "znam Go"? A ten paniczny strach przed Jego Ciałem... Przed tą zapiekłą skamieliną... Aby nie siedzisz przed lustrem myląc własne odbicie z Jego Obliczem? "Wstań, który śpisz i powstań z martwych..." Odejdź sprzed lustra i dotknij Jego Ciała. Gdy przy dotknięciu poczujesz zapach ryby dostaniesz przywilej mówienia "znam Go".

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Niedziela 3. tygodnia wielkanocnego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 danaer 21.04.2015 19:07
...a co, jeżeli przy dotknięciu Go, zamiast zapachu ryby, poczuję strach, uniżoność, chęć zapadnięcia się pod ziemię? Niech ktoś wyjaśni te odczucia. PLEASE.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama