Refleksja na dziś

Środa 29 kwietnia 2015

Czytania » Ukojenie

Trudno mi przyjąć, że prawdziwe ukojenie mogę znaleźć tylko wtedy, gdy wezmę na siebie Twoje jarzmo, jarzmo miłości. Wszyscy wokół podpowiadają raczej, że prawdziwą wolność i spokój daje pozbywanie się problemów, kłopotów, posiadanie zdrowia, pieniędzy i urody. Takie też są życzenia, jakie ze wszystkich stron do mnie płyną z okazji wszelakich świąt.
 
A Ty mówisz o założeniu na siebie jarzma. O zaprzęgnięciu siebie, swoich pragnień, talentów i wszystkiego, co posiadam, do pracy. I to ma dać mi ukojenie?
 
Po ludzku patrząc, niedowierzam. Ale nieustannie brzmią w moim sercu Twoje słowa: „myśli Moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi Moimi drogami” i one niepokoją, burzą pewność siebie, że wiem, co jest dla mnie dobre. Przecież Ty jesteś Prawdą, nie możesz mnie okłamywać.
 
Skoro tak, to naprawdę pokój serca daje człowiekowi tylko wzięcie na siebie Twojego jarzma i uczenie się od Ciebie, co to znaczy kochać Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą, ze wszystkich sił, służyć Mu i pełnić Jego wolę.
 
Przyjdź, Duchu Święty, i daj mi zakosztować słodyczy i lekkości Jezusowego jarzma!
 
Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska

Środa 4. tygodnia wielkanocnego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 nika 29.04.2015 08:31
No właśnie, ale w tym rzecz - żeby nie brać na siebie swojego jarzma (swoich pomysłów, racji, mojego widzenia świata i relacji w nim, mojej potrzeby kontrolowania wszystkich i wszystkiego) tylko JEGO jarzmo, jarzmo, które ON mi daje. Tylko wtedy znajdę ukojenie.
A JEGO jarzmo nie jest wprawdzie "lekkie" (tu - powielany błąd w tłumaczeniu), ale jest "dopasowane", tzn. na moją rzeczywistą miarę, tę miarę, którą ON zna najlepiej.
I muszę pamiętać, że to ON jest sprawcą i mojego chcenia, i mojego działania i że bez NIEGO nic nie mogę uczynić, a z NIM mogę wszystko, bo ON mnie umacnia.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama