Refleksja na dziś

Sobota 21 sierpnia 2010

Czytania » Więzi

Nasze rozmaite relacje z ludźmi i nasza relacja z Bogiem. Które są głębsze, pełniejsze, które nadają naszemu życiu ton? Czy jest tak, jak On chce, jak mówi u Ezechiela: „Synu człowieczy, to jest miejsce tronu mojego, miejsce podstawy mych stóp, gdzie chcę na wieki mieszkać”?

Są w moim życiu takie chwile, gdy odpowiedź  jest prosta. To mogą być chwile smutku, kiedy widać, przed kim żalę się i narzekam. Albo chwile rozstrzygnięć i wyborów – okazuje się, co jest dla mnie najważniejsze. Chwile tryumfu, małych zwycięstw – widać, z kim dzielę radość.

Nasze więzi potrzebują czasu, wymagają zaangażowania, cierpliwości w poznawaniu drugiego. To zawsze jest obustronne – choćby nawet ta relacja była zupełnie naturalna, jak matki z dziećmi. Ta podstawowa wiedza jakoś czasem wyparowuje nam z głowy, gdy mamy do czynienia z Bogiem. Chcemy wszystkiego od razu, domagamy się swoich praw, narzucamy Mu jakąś rolę... Co On mówi, czego chce, kim jest – czy jeszcze pytamy o to?

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka

Sobota, 20. tydzień zwykły

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 renata155 21.08.2010 19:27
to może zacznij--"niech będzie wola Twoja?"..bez zadawania pytań
0 Inka 21.08.2010 18:23

Bóg nie odpowiadał,kiedy pytałam: "Boże, co mam zrobić, abyś spełnił moją prośbę?"
Gdy zapytam nie stwaiając warunków: "Co chcesz, abym zrobiła?", dostaję odpowiedź. Oto ona - "Módl się". Tylko tyle. Modlitwa otwiera mnie na Jego wolę.
0 jola 21.08.2010 12:06
przecinek rób bezposrednio po słowie, bez odstepu :) Pozdrawiam, pięknie piszesz; czytam każdy Twój komentarz.
1 jolanta 21.08.2010 12:03
No własnie, Boże czego chcesz ode mnie? Straciłam pracę, teraz okazuje się, że jestem poważnie chora, do końca życia:( Co chcesz mi przez to piwiedzieć? Zasypiam z tym pytaniem i budzę się z nim na ustach każdego dnia.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama