Refleksja na dziś

Wtorek 3 sierpnia 2010

Czytania » Bóg nasz

Wy będziecie moim narodem, a Ja będę waszym Bogiem. (Jr 30,22)

Od zawsze człowiek tworzy sobie boga na swój obraz i podobieństwo. Odrzuca obraz prawdziwego Boga, który nie waha się karcić tych, których kocha, surową karą. Chciałby, by Bóg był tylko miłosierny, cierpliwy, łaskawy. To jest ten sam mechanizm, przez który odrzucamy z naszego otoczenia ludzi trudnych, wymagających, innych. Wybieramy sobie takich, z którymi nam żyje się wygodniej i lepiej.
Ludzi tak wybrać można, Boga nie. Bo to On nas pierwszy wybrał i On się nie zmieni. To my mamy się przemieniać: coraz mniej się bać, a coraz bardziej ufać Jemu. Jezus, który jest Bogiem wcielonym w ludzkie ciało, uczy nas tego zaufania. Pozwala kroczyć po wodzie i w każdej chwili, gdy tonąc zawołamy o ratunek, wyciąga nas z otchłani grzechu, smutku, depresji, nieprzebaczenia, żalu i rozgoryczenia.
Problemem jest jednak to, że my boimy się opuścić łódkę, mimo że nie daje ona gwarancji spokoju i stabilności przy porywistym wietrze. Boimy się zamienić wątpliwą pewność łódki na niewątpliwą pewność Bożej pomocy, bo nie ma w nas wiary, że On naprawdę jest Bogiem naszym, moim i twoim. Że wszystko jest Mu poddane, a Jemu naprawdę ogromnie na nas zależy.
Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 bj 03.08.2010 17:52

Uwierzyć - że na ruinach wyrosną pałace,że zaśpiewamy hymny pochwalne i że przestaną nami pogardzać.

   Iść za Tym, przez Którego możemy się przybliżać do Niego.

        Dopomóż  ... Boże !

5 Estera 03.08.2010 11:09
On zaś odrzekł: „Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich. To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadają”.Mt 15,30

"Na to odpowiedział Piotr: „Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie”.Mt 14,28

Boże dziękuję za Ducha Świętego , który prowadzi, oświeca, burzy i buduje w nas Twoją wolę. W końcu doprowadza do umocnienia byśmy krocząc po wodzie nad wątpliwościami, odmętami świata i zła, doszli do Ciebie Jedynego w Trójcy Świętej.

Wiem ,że nie dasz utonąć gdyż napełnisz nas wiarą.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama