Refleksja na dziś

Wtorek 10 sierpnia 2010

Czytania » Dobro razy osiem

Ledwie się zatrzymałem zapukał w okno samochodu. „Czy mógłby pan przeparkować? Rano mają mi przywieźć węgiel, chciałem to miejsce zastawić”. Co się było zastanawiać? Przejechałem parę metrów dalej. Dziękował i się tłumaczył. Niepotrzebnie. Przecież to drobiazg. Radość jaką daje możliwość okazania życzliwości w takich sytuacjach to zapłata wielokroć większa, niż wart jest taki drobny gest.

„Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie”. Święty Paweł pisał o pieniądzach, ale ta prawda odnosi się też chyba do wszelkiego dobra, które człowiek może ofiarować bliźniemu. Ileż to razy w życiu doświadczyłem, że dobro, które komuś okazałem wracało do mnie pomnożone Boża hojnością?

Dla mnie, grzesznika, szczególnie ważne jest jeszcze jedno. „Radosnego dawcę miłuje Bóg” – pisze święty Paweł. Jeśli bez ociągania się chętnie pomogę bliźniemu w potrzebie, może Bóg zapomni o jakichś moich winach?

Przeczytaj komentarze | 9 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Autor 11.08.2010 11:56
A dlaczego wskazanie, że Bóg zawsze odpłaca dobrem za dobro spotyka się z zarzutem o interesowność? Przecież w bezinteresowności nie jest istotne, czy dostanę coś za coś, ale czy przypadkiem nie liczę na to, że dostanę i nie robię tego czegoś tylko dlatego, żeby dostać.
5 BIEDRONKA 10.08.2010 13:23
"Radość jaką daje możliwość okazania życzliwości w takich sytuacjach to zapłata wielokroć większa, niż wart jest taki drobny gest." - to prawda potwierdzam,"więcej radości jest w dawaniu niż braniu".
0 renata155 10.08.2010 13:00
nie istnieje 100% bezinteresowność..wiec pewnie dlatego--ale fakt,pod tym względem ostatniego zdania--komentarz nie przypadł mi do gustu
0 renata155 10.08.2010 12:58
aa..w takim sensie..to dlaczego tak nie zostało to napisane?
a dlaczego ma nam nie poczytywać?..nie brać pod uwagę?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama