Refleksja na dziś

Wtorek 24 sierpnia 2010

Czytania » Niepokojąca prawda

„Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym».” J 1,48

Kreujemy się na kogoś kim tak naprawdę nie jesteśmy, a kim chcielibyśmy być. Szukamy usprawiedliwień dla siebie, by zagłuszyć niepokojące nas przeczucie prawdy. Buntujemy się, gdy inni wytykają nam błędy. Złoszczą nas w drugich zazwyczaj te wady i słabości, które sami posiadamy. Trudno nam je zauważyć w sobie i przyznać się do nich, ale chętnie krytykujemy za nie innych. Dość zręcznie tkamy wokół siebie pajęczynę iluzji i miraży. Dokładamy wszelkich starań, by uchodzić za lepszych niż naprawdę jesteśmy.

Pan Bóg zna prawdę o człowieku i żaden kamuflaż nie pomoże jej zakryć przed Nim. On zna myśli i pragnienia. Wie jakimi kieruje się motywacjami i jakie są prawdziwe intencje. Z czym ma problem i dlaczego. To moja nieszczerość wobec siebie i zakłamanie sprawiają, że sama tego nie zauważam. Bóg  poprzez ludzi,  często przez trudne doświadczenia i te nie będące po mojej myśli, pomaga mi w poznawaniu prawdy. Nie wystarczy jednak zauważyć słabość, trzeba umieć przyznać się do niej wobec  Boga i samego siebie.

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Estera 24.08.2010 12:30
Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”.J 1,45-51

Zobaczysz, zobaczysz... Miłość ukaże głębokość, w której jest mądrość.


"Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze."
Ps 145,10-11.12-13ab.17-18

Tak, to ważne by nieustannie wołać do Ciebie Boże,uwielbiasz jak Ciebie pragniemy, nie rozwiązań , a Ciebie.

"Anioł tak się do mnie odezwał: „Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka”.Ap 21,9b-14

Małżonka Baranka przystrojona w bisior lśniący i czysty jaki dano nam w sprawiedliwych czynach świętych.
Pozwól odnaleźć godność Dzieci Bożych.
3 Agata 24.08.2010 11:50
Oj tak to prawda,cały ten tekst to Święta Prawda.Jestem na takim właśnie etapie-dostrzegania prawdy o sobie... Dziękuję za to rozważanie,tak jakby specjalnie dla mnie :)
2 Janusz 24.08.2010 11:39
Im bardziej wcielam się w rolę surowego prokuratora wobec siebie, klęcząc przed kratkami konfesjonału, tym większa radość przenika mnie, gdy Chrystus za pośrednictwem kapłana odpuszcza moje przewinienia.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama