Refleksja na dziś

Niedziela 29 sierpnia 2010

Czytania » Wybrane - wskazane

Kilka dni w naszym zasadniańskim domu, przy magicznym stole w kuchni. Powiadają, że znajdzie się przy nim miejsce dla każdego. Przed posiłkami ścigaliśmy się o kawałek ławki, w narożniku przy oknie. Zazwyczaj siada tam gospodarz, ustępując przyjeżdżającym od lat gościom. Zdarzało się, że zawody o miejsce gospodarza przegrywałem. Wtedy odzywała się urażona ambicja. Na twarzy ciągle był uśmiech. Ale w sercu coś bolało. Pewnie tak jest za każdym razem, gdy wymarzoną rolę, zadanie, pracę, misję, dostanie ktoś inny.

Są w życiu miejsca i role przez nas wybrane. Są również wskazane przez Opatrzność. Zazwyczaj dowiadujemy się o nich dopiero wtedy, gdy ktoś inny zajmie z góry upatrzone przez nas pozycje. Jak wielkiego trzeba serca, by to wskazane miejsce przyjąć jak dar, z wdzięcznością. To właśnie w takich okolicznościach odkrywamy, że zadowolenie z siebie i szczęście nie są tożsame.

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Niedziela, 22. tydzień zwykły

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Sharon 29.08.2010 22:06
Estera bingo !!
3 renata155 29.08.2010 14:58
Jako kościół Chrystusa nie możemy przebywać w domach tych,którzy wyniośle odcinają się od głodujących,uciekinierów ,więźniów ,bezdomnych-od wszystkich odrzuconych poza nawias społeczeństwa...Gdy chcemy stanąć po stronie Boga,stawiamy siebie automatycznie po stronie tych ,którzy łakną sprawiedliwości..po stronie pokrzywdzonych,dyskryminowanych,wyrzuconych..To jest ostatnie miejsce pośród tych,którzy nawet nie mają odwagi marzyć o nowym niebie i nowej ziemi"..Nie zajmujemy ostatniego miejsca z racji roztropności lub nagrody Boga samego,lecz z tego powodu że On nas tam oczekuje"
"roztropnym być oznacza..tam żyć i pracować,gdzie żyję i pracuje Bóg zmartwychwstały-każdy na swój sposób,zgodnie ze swoimi uzdolnieniami.Wówczas znajdujemy się w miejscu,które przyjął Jezus w naszym świecie"
0 Janusz 29.08.2010 13:45
Piękna, dogłębna, inspirująca do poddawania się Opatrzności Bożej analiza dzisiejszych czytań.

Dziękuję Estero
5 Estera 29.08.2010 11:33

"Synu, z łagodnością wykonuj swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował." Syr 3,17-18.20.28-29

"Twoja rodzina, Boże, znalazła to mieszkanie,
które w swej dobroci dałeś ubogiemu."Ps 68,4-7.10-11

Tak właśnie, posyłam cię tam dokąd nie chcesz iść.
To ma wskazywać ,że Opatrzność właśnie nas wzywa , tam nas widzi, daje nam w darze miejsce, człowieka , wspólnotę.

Gdyby było to takie proste, to życie by się tak nie komplikowało:) A jednak nie jest proste, gdyż trudno poznać , co jest wolą Bożą? Co zatem jest wolą naszą, czynioną może i dla Boga?

Prawdopodobnie pokój ducha, miłość, dobre owoce naszego życia, są potwierdzeniem Bożego błogosławieństwa dla nas oraz tych którzy są nam dani i zadani.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama