Refleksja na dziś

Czwartek 9 września 2010

Czytania » Po brzegi

Patrzę na Ciebie, Panie, gdy obdarowujesz. Miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą. W naczyniu nie ma już miejsca, by cokolwiek dołożyć. Każda szczelina, każdy kąt jest pełen. Nie dość tego, jeszcze jest nadmiar, aż się rozsypuje.

Twojej łaski jest mnóstwo. Tylko czy zmieści się w moim sercu – wąskim, zamkniętym, ostrożnym? Jak wsypać taką obfitość przez wąski otwór, którym ja – bardzo roztropnie i z rozwagą – wyjmuję swoje dary dla innych?

Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. Dostanę tyle, ile potrafię przyjąć, a więc tyle, ile potrafię dać innym. Tyle, ile zrobię w sobie pustki, pragnienia. Ile zaryzykuję, oddając siebie.

Napełniasz mnie sobą po brzegi. I czekasz. Czekasz aż moje serce uchyli się znów o odrobinę. By dać - i by przyjąć.
 

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Estera 10.09.2010 09:41
Sharon:)

Bądź sobą.Nie patrz co inni o tym myślą.
Potrzeba czasu by dojrzał owoc, by go smakować.
Czasem najlepszą nauką jest i wystarczy Twoja obecność. Ja poszłam dalej i działam teraz przez moją nieobecność fizyczną, gdyż wszystkie możliwe wyczerpałam:)
Błogosławieństwa Ci życzę na nowej drodze.
0 Sharon 09.09.2010 22:23
nie piszę by zyskać w oczach innych, nie piszę by przekonać świat, iż istnieją we mnie spore pokłady dobrej woli, miłości a nawet altruizmu. Piszę, gdyż jest mi smutno kiedy najbliżsi, kiedy zaprzyjaźnieni, kiedy znajomi nie są w stanie zrozumieć dzisiejszego przesłania. Doświadczyłam wiele w życiu, uczyłam i uczę własne dzieci służąc swoim przykładem postaw, których oczekuje od nas Stwórca lecz i one wymykają się spod nakazów wiary oraz etyki. Co robić dalej ? Jak rozumieć i jaką metodę obrać by przynosiła owoce miłe Bogu, by stać się w pełni Jego dobrym drzewem a nie zamkniętą, zrezygnowaną istotą drepczącą we własnym nierozumianym dla innych świecie ?
1 Joda 09.09.2010 22:06
Śliczne!
1 marcin 09.09.2010 10:37
Oj, ładnie dzisiaj... :)
Chwała Panu!!!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama