Refleksja na dziś

Sobota 28 sierpnia 2010

Czytania » Pyszne mniemanie

„Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć”.

Na jednej z niedzielnej Mszy św., gdy czytano historię Abrahama, który targował się z Bogiem o ilość sprawiedliwych w Sodomie, na zakończenie czytania, siedząca obok mnie starsza pani powiedziała mi do ucha: „Ale ten Pan Bóg ma cierpliwość”. Byłam tak zaskoczona, że pokiwałam tylko głową. Poczułam się w tym momencie zawstydzona moją oceną ludzi starszych. Towarzyszyło mi bowiem przekonanie, że tylko to nieco młodsze pokolenie, które przeżyło różne formacje, rekolekcje, wie więcej, lepiej rozumie, dlatego potrafi świadomiej uczestniczyć we Mszy św.

Musiałam uznać swoje zarozumialstwo i pychę. Bo tak naprawdę nie jestem w stanie zobaczyć, jak ktoś przeżywa swoją relację z Bogiem, jaka jest jego wiara. Pozory, zewnętrzne oznaki mogą mylić. Teraz ostrożnie i z większym szacunkiem patrzę na tych, którzy wraz ze mną uczestniczą we Mszy św., i tych starszych i tych całkiem młodych.

Przeczytaj komentarze | 11 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 B.J. 28.08.2010 23:35

Owszem - wszystko zostało napisane, ale nie wszystko i przez wszystkich zostało przeczytane! Przynajmniej ja - nie zdążyłam i wiem, że nie przeczytam wszystkiego, nawet tego co najważniejsze.

Dla mądrzejszych może i są to "śmieszne rozprawy", a ja lubię poczytać - zdarza się, że jakiś tekst rozjaśnia mi w łepetynie.

4 Kasia 28.08.2010 21:41
Bóg zapłać za zamieszczenia takiego świadectwa. Nasz Pan czyni wielkie rzeczy! Pozdrawiam i z Bogiem :)
1 renata155 28.08.2010 13:17
news..nie masz pojęcia o moim życiu w wierze,i wiara.
poza tym my tu piszemy nie o postępowaniu człowieka..ale o jego indywidualnym kontakcie z Bogiem..czego ocenić nie potrafimy
0 Sharon 28.08.2010 13:10
hey "News"!,
jesteś zabawny i co ważne, masz sporo racji. Rozbawiło mnie Twoje " ble,ble" ale wiesz co ? - człowiek czytając wypowiedzi innych, mimo wszystko się uczy, przygląda się, analizuje i zestawia news'y z własną wiedzą czy wyobrażeniem na dany temat. To chyba nie jest takie złe. Jak myślisz ?
Ps : dałam Ci punktasa za Twoją odwagę :)

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama