Refleksja na dziś

Sobota 30 marca 2013

Czytania » Cisza

Kościół dziś nie daje nam dziś żadnych czytań. Nie ma Eucharystii, nie ma jakiejś „zastępczej” liturgii. Jest cisza. Jeden raz w roku.

Więc dziś i ja zamykam usta. Wskazania, pouczenia, zgrabne myśli…. Nie. Dziś nie. Dziś niech będzie to, co zrodzi się z zamknięcia ust i wsłuchania się w ciszę.

Nie mogę przewidzieć co z tego wyniknie. Może poukładanie niepoukładanego? Może większy dystans do słów? Naprawdę nie mogę tego przewidzieć. I dobrze. Niespodziewane bywa najpiękniejsze.

Modlitwa

Strasznie pusta musiała być tamta Wielka Sobota. Pascha. Wielkie święto przecież. Bardzo radosne. Twoje ciało schowali w grobie. Jakby Cię nigdy nie było. Tylko pamięć podsuwała obrazy. Te z niedawnej i te z bardzo odległej już przeszłości. Kiedy w moim życiu przychodzi taka Wielka Sobota pomóż mi wierzyć, że po niej nadejdzie poranek zmartwychwstania.

 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 uczennica6 30.03.2013 16:14

Cicho.

Cicho Boską spełniać wolę Cicho bliźnim ulżyć dolę Cicho kochaj ludzi, Boga Cicho - oto święta droga Cicho z swymi dzielić radość Cicho wszystkim czynić zadość Cicho innych błędy znosić Cicho życzyć, błagać, prosić Cicho zrzec się, ofiarować Cicho ból swój w sercu chować Cicho jęki w niebo wznosić Cicho skrycie łzą się rosić Cicho kiedy ludzie męczą Cicho, gdy pokusy dręczą Cicho zmianę życia znieść Cicho krzyż z Jezusem nieść Cicho Jezus w Hostii sam Cicho milcząc mówi nam Cicho ufaj zbawcy swemu Cicho tęsknij, wzdychaj ku Niemu Cicho z cnoty zbieraj plon Cicho aż nadejdzie zgon Cicho ciało spocznie w grobie - Cicho da Bóg niebo Tobie.

Kard. Adam Sfefan Sapieha

(ten sam, który 1 listopada 1946 r. wyświęcił na kapłana Karola Wojtyłę - przyszłego metropolitę krakowskiego i papieża).

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama