Refleksja na dziś

Sobota 9 marca 2013

Czytania » Pragnienie miłości

Człowiek, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, całe swoje życie szuka miłości. Bezinteresownej, wiernej, dającej poczucie bezpieczeństwa i nadającej życiu sens.

To pragnienie, wpisane w serce każdego człowieka, wynika z faktu, że każdego Bóg stworzył z miłości i dla miłości. To znaczy, że każdy człowiek jest kochany przez Boga, ale też każdy powinien kochać i doświadczyć miłości ze strony innych ludzi.

Tak będzie w raju.

Jednak tu, na ziemi, z powodu ludzkiej grzeszności i słabości, borykamy się z doświadczeniem braku miłości bądź z nieumiejętnością kochania: własną i cudzą. Często za miłość uważamy coś, co miłością nigdy nie było i nie będzie.

Co więc mamy robić? Dołóżmy starań, aby poznać Pana. Wtedy postawa celnika będzie dla nas czymś naturalnym, a ze wszystkich sił będziemy unikali postawy faryzeusza.

 

Rachunek sumienia

  1. Czy chcę kochać?
  2. Czy szukam w Piśmie Świętym wskazówek, jak kochać?
  3. Czy przepraszam Pana za brak miłości w moim życiu?

Śladami świętych

Wszystko co czynimy, jest tylko środkiem do celu. Jedynie Miłość jest celem samym w sobie, bo Bóg jest Miłością. (Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża – niemiecka filozof, karmelitanka bosa, Żydówka z pochodzenia)

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Sobota 3. tygodnia Wielkiego Postu 2013

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 AKFJ 09.03.2013 23:04
Wiesz, co to miłość, każdy to wie - jeżeli nie świadomie, to odczuwa ją sercem. W końcu jesteśmy stworzeni na obraz samego Boga, Miłości. Z tej Miłości wszystko powstało. Słowa "Bóg cię kocha, z tego wielka jest radocha" brzmią infantylnie i banalnie, ale są prawdą. Bo gdyby nas przestał kochać - zginęlibyśmy. Jego miłość jest życiem...
1 Teresa 09.03.2013 21:36
Tak można żyć i kochać, bo tylko Bóg jest prawdziwą MIŁOŚCIĄ i naprawdę nas małych i słabych kocha tylko wierz że tak jest bo On jest naszym szczęściem i pokojem. Głowa do góry Asiu Bóg naprawdę kocha i Ciebie i mnie i wszystkich którzy odpowiedzą miłością na miłość. Niech tak się stanie. AMEN!AMEN!AMEN!
0 asia 09.03.2013 15:30
Chcę kochać.. staram się, tylko nie wiem, czy umiem.. Czy w ogóle mam pojęcie, co to miłość.. Czy czuję się kochana? - Przedtem tak, czułam się bardzo kochana i bezpieczna. Ale tamto już nie wróci. Teraz nie myślę o tym, czy jestem kochana, choć ciągle słyszę słowa 'JEZUS cię bardzo kocha'..
Czy można żyć i kochać, choć nie wie się co to miłość?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama