Refleksja na dziś

Niedziela 9 sierpnia 2015

Czytania » Naśladowcy Boga

Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane i postępujcie drogą miłości (Ef 5, 1-2a). 

W życiu codziennym, gdzie zdaje się królować pośpiech, trudno o namysł i refleksję. Doskonałą okazją do zatrzymania się, zastanowienia nad swoim życiem jest zarówno dzień Pański, jak i dla wielu czas urlopu i wypoczynku. 

Bóg pragnie, bym stawał się Jego naśladowcą. W czym? Przede wszystkim w miłości, bo przecież On sam jest Miłością. Nie chodzi o grę komika, klakiera czy aktora kabaretowej sceny, ale o autentyzm świadka. Odpowiedzią na miłość ma być miłość. Najpełniej mogę tę prawdę pojąc w Eucharystii, gdzie Bóg staje się chlebem żywym i daje Siebie do końca. 

Ślady miłości, którymi kroczę każdego dnia, stają się widoczne wtedy, gdy nie szukam siebie, ale dobra innych, stając się dla nich na kształt i smak chleba uczciwości, zrozumienia, pojednania, cierpliwości czy prawdy. 

Czytania mszalne rozważa ks. Leszek Smoliński

 

Moja Rodzina Official Moja Rodzina - Hymn o Miłości

 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 helena 09.08.2015 12:01

Przed Komunią świętą słuszę te słowa...

Wstań jedz ,bo przed tobą długa droga !

Dzięki Ci Jezu wieczny Pasterzu ,który nas,biedaków i wygnańców raczysz pokrzepić swoim drogocennym Ciałem i Krwią i zachęcasz nas do przyjęcia tej tajemnicy własnymi słowami.

Ty przychodzisz do mnie,chcesz być ze mną,zapraszasz mnie do swego stołu .Chcesz mi dać pokarm niebieski i chleb aniołów ,nie co innego ,ale samego siebie ,chleb żywy ,który zstąpił z nieba i przynosi światu życie.

Tomasz a Kempis

 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama