Refleksja na dziś

Czwartek 22 marca 2018

Czytania » Ideał

Kupowanie lodówki: mozolne i nie do końca zadowalające. Nasz supermodel okazuje się ciut za wysoki/za głośny/za drogi, jeśli tylko oglądniemy inny, lepszy… A potem jeszcze jeden. Swoją drogą, jakaś dziwna siła jest w tym naszym oczekiwaniu, że coś w końcu spełni wszystkie nasze oczekiwania, okaże się idealne i to pod każdym względem.

Jezus mówi Żydom, że jest lepszy niż najlepszy z nich, większy niż Abraham – ten, którego ojcostwem się szczycili. Paradoksalnie – wydawało się im, że osiągnęli już szczyty. Jako dzieci Abrahama byli wyjątkowi. A tu ten nawet nie pięćdziesięciolatek burzy ich przekonanie, domaga się większej uwagi, głębszej czci…

Jakaś dziwna siła jest w tym naszym oczekiwaniu, że ktoś w końcu spełni wszystkie nasze oczekiwania, okaże się idealny i to pod każdym względem… Swoją drogą, czasem aż chciałoby się zawołać głośno do tych wszystkich rozczarowanych życiem, doświadczających grozy pytań, złamanych: nie przestawajcie oczekiwać! Nie przestawajcie, aż usłyszycie Jezusa, Jego głos!

Katarzyna Solecka