Refleksja na dziś

Sobota 23 grudnia 2017

Czytania » Świadectwo wiary

W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. a wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca Łk 1

Pan okazał Elżbiecie i Zachariaszowi wielkie miłosierdzie. Tak długo czekali na niego. Odkąd pojawił się w ich życiu, wszystko się odmieniło. Na nowo odżyły dawne marzenia i pragnienia. Narodziny Jana były błogosławieństwem dla nich. Zniosły z nich hańbę bezdzietności. Już nie będzie pretekstu, by wytykać ich palcem i traktować jak największych grzeszników, których Bóg musiał ukarać brakiem potomstwa. Cierpliwie czekali, aż w końcu Bóg wysłuchał ich próśb, aż wreszcie nadeszła ta długo oczekiwana chwila.

Przez co przechodzili całe swoje życie? Czy się skarżyli, użalali i złorzeczyli? Pewno nie. A co więcej, dalej z ufnością kierowali się ku Bogu. Po tym, jak doświadczyli Jego miłosierdzia, jeszcze bardziej się Mu zawierzyli. Nadając swemu dziecku imię Jan, jak tego chciał Bóg, pokazali, że całkowicie oddali się Jego woli. Łaska, której doświadczyli i świadectwo ich wiary zadziwiły również tych, którzy byli świadkami tych wydarzeń.

A ja, jakim jestem świadkiem wiary?

 

exodus15band Nasz Bóg - exodus 15

 

 

Aleksandra Kozak

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama