Refleksja na dziś

Wtorek 3 lipca 2018

Czytania » Dotknąć Jezusa

Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!” J 20

Szukam w życiu szczęścia, tęsknię za prawdziwą miłością. I choć wiem, że tak naprawdę tylko Bóg jest w stanie to pragnienie zaspokoić, to jednak nie miłości Boga poszukuję, a jedynie zaspokojenia własnej potrzeby bycia kochaną. A On jest w zasięgu ‘ręki’, stoi przy mnie i czeka, kiedy pozwolę Mu się dotknąć, kiedy zacznę czerpać z Jego miłości. Dotknięcie Boga? Czy w ogóle jest możliwe?

Dotykam Boga, gdy spotykają mnie trudności, a ja trwam w przekonaniu, że On nad wszystkim czuwa, że jest przy mnie. Gdy zabiera moje słabości, z którymi sobie nie radzę. Dotykam Boga w każdym sakramencie i gdy uświadamiam sobie Jego obecność. Gdy wspinam się na szczyty Tatr i wsłuchuję się w szum morza. Dotykam Go w uśmiechu ludzi i w ich cierpieniu. Dotykam Go w szarych, codziennych sprawach. Jak wiele tych dotknięć zmarnowałam? Nawet w kontakcie z Bogiem szukam tego, co dla mnie przyjemne, dążę do zaspokojenia egoistycznych pragnień, a nie Jego miłości, nie zjednoczenia się z Nim. Dlatego nie zauważam, gdy przychodzi do mnie. I jak św. Tomasz, jestem właśnie wtedy nieobecna. Nie ma mnie przy Nim, bo jestem zajęta poszukiwaniem i urealnianiem namiastek miłości.

 

Hillsong Worship Jesus I Need You - Hillsong Worship

Aleksandra Kozak

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 nika 03.07.2018 10:17
Na szczęście ON jest większy od wszystkich moich małości i niezrażony do kolejnych prób wyjęcia ze mnie serca kamiennego i włożenia serca z ciała. Bo nie przyszedł, żeby świat potępić, ale żeby świat został przez NIEGO zbawiony. I dlatego, w całej grzeszności mimo wszystko mogę mówić: Bóg mój i wszystko

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama