Refleksja na dziś

Czwartek 30 września 2010

Czytania » Przyjaciele Hioba

Niełatwo jest być przyjacielem cierpiącego, przebywać wśród utrudzonych. Czasami widzimy jak ktoś, działając w dobrej wierze, tylko dołożył nam ciężaru. Nasze oczekiwanie pociechy, chwili wytchnienia jest zresztą niekiedy zbyt wielkie, by ktoś mógł temu sprostać. A czasem – powiedzmy sobie szczerze – tak jest naszemu otoczeniu wygodniej: nie pytać o nic lub roztrząsać co ciekawsze szczegóły, zachować wyrachowaną neutralność, wynajdywać zastępcze tematy...

Żyjąc wśród ludzi, zawsze jesteśmy stawiani wobec wielu trudnych spraw dotyczących ich czy nas samych. Zawsze jest na to tylko jedna odpowiedź – Jezus, Jego Dobra Nowina. My jednak jesteśmy pełni wątpliwości – kiedy, komu, co powiedzieć, jak się zachować... Bo to wcale nie jest proste. Nigdy nie było. Jak dla tych siedemdziesięciu dwóch posłanych przez Jezusa. Mieli brać to, co im dadzą, iść do wszystkich, którzy przyjmują, nie przebierać, nie szukać lepszych – domów, kąsków, ludzi, okoliczności. Muszą mieć takie samo zaufanie do Boga jak my teraz.

Bo w końcu i nas posyła tylko tam, gdzie sam przyjść zamierza.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka

Czwartek, 26. tydzień zwykły

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Estera 30.09.2010 15:15
"Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki."

Nieuniknione zdarzenia, męczeństwo, które jest świadectwem życia na chwałę Boga.

Są też i dary, które otrzymujemy, by iść tam, gdzie nas nie chcą.

Boża miłość silniejsza niż grzech.

Piękna puenta P. Kasi w komentarzu.
"...posyła tylko tam, gdzie sam przyjść zamierza."
2 Helena 30.09.2010 12:33
Żyjąc pełnym życiem duchowym czuje przy sobie tego najmilszego ,najbardziej dobranego towarzysza Jezusa--Jezus najwierniejszym,najbardziej oddanym przyjacielem,przez wszystkie wieki.Któremu powierzam całe moje życie gdy jest mi żle czuje Jego obecność.Dziękuje Ci mój Boże za wszystko za ból cierpienia ,za ból miłości ,za Twoje milczenie,za Ciebie gdy jesteś obecny i gdy Cię niema dziękuje Ci Jezu.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama