Refleksja na dziś

Poniedziałek 13 września 2010

Czytania » Niegodny

Mógł sam pójść do Jezusa. Ale nie czuł się godny spotkać z Nim. Jak i ja, kiedy wiem, że od świętego Boga odgradza mnie mur moich grzechów. Wtedy wolę poszukać pośredników. Zwłaszcza świętych, którzy – jak mi się wydaje – lepiej przedstawią Bogu moją prośbę. A może  – jak wysłannicy setnika – powiedzą o mnie też coś dobrego?

Jezus nie tylko spełnił prośbę setnika. Więcej, zadziwił się i pochwalił jego wielką wiarę. Wiarę, że wystarczy jedno słowo Jezusa, a sługa zostanie uzdrowiony.

Nie jest prawdą, że kiedy proszę Boga za wstawiennictwem świętych moje zaufanie do Boga jest mniejsze. Daję świadectwo, że wiem, kto wszystko może. Ale czuję się Go niegodny. I w skrytości ducha powtarzam za setnikiem z Kafarnaum: „Panie, nie jestem godzien, abyś wyświadczył mi tę łaskę. Ale jeśli uznasz, że możesz, będę Ci bardzo wdzięczny”…

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Estera 13.09.2010 11:43
"nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę."

"Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: „To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę”. Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: „Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę."

Czy wolę poszukać pośredników, gdyż odgradza mnie mur grzechów od świętego Boga?

Czyż Syn Boży nie jest najlepszym Pośrednikiem między mną, a Ojcem Niebieskim?

Daję wam nowe Życie i nową ziemię. Czemu zapominamy o tej prawdzie?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama