Refleksja na dziś

Sobota 12 marca 2011

Czytania » Pójdź za Mną

Jezus do każdego z nas mówi te słowa: „Pójdź za Mną”. I każdy z nas stara się na te słowa odpowiadać: w kapłaństwie, w małżeństwie, w stanie zakonnym, w samotności. Stale jednak, przez cały czas kroczenia za Jezusem, każdy z nas uczy się zostawiania wszystkiego, co stoi na przeszkodzie spotkaniu z Panem.

Czasem trudno nam zostawić za sobą, czyli po prostu pozbyć się, czegoś materialnego. Ale najtrudniej jest człowiekowi odwrócić się od drobnych przewinień, małych niewierności, niedociągnięć, letniości.

Za Jezusem tak naprawdę może iść tylko człowiek, który na poważnie bierze pierwsze przykazanie Dekalogu. Dla którego to Bóg jest najważniejszy w życiu. Taki człowiek nie będzie miał problemu z pozostawieniem wszystkiego na jedno słowo Boga, gdyż on każde Boże słowo traktuje serio i wciela w swoje życie.


Pytania do rachunku sumienia:

1. Czy staram się każdego dnia odczytywać do czego Jezus mnie powołuje?

2. Czy staram się wypełniać to najlepiej jak potrafię?

3. Czy zawsze Bóg jest dla mnie na pierwszym miejscu?


Drogowskazy Jana Pawła II

Otwarcie się na miłość Chrystusa jest prawdziwym wyzwoleniem W Nim i tylko w Nim zostajemy wyzwoleni od wszelkiej alienacji i zagubienia, od zniewolenia przez moce grzechu i śmierci. Chrystus jest naprawdę „naszym pokojem” (Ef 2, 14) i „miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5, 14), nadając sens i radość naszemu życiu. (Redemptoris missio 11)

Przeczytaj komentarze | 9 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Janusz_M 12.03.2011 23:20
Heleno, pierwsze dwa wersy super. Niestety pozostała część Twojego komentarza, to jakiś akt beznadziei.

Bóg doskonale zna Twoją sytuację, Twoje drogi i Twoje myśli.

Twoim zadaniem jest obdarzyć Miłosiernego Chrystusa bezgranicznym zaufaniem. On już za Ciebie i za mnie przelał krew na krzyżu.

Uwierz Bogu, wydobądź z Siebie nadzieję na pozytywne skutki Miłującego Boga.

Jesteś Jego Świątynią, przygotuj mu godne miejsce i pozwól Mu działać.

Powodzenia
1 Janusz_M 12.03.2011 23:00
Misiek! Serdecznie zapraszamy. Tu na pewno "usztywnisz duchowy kręgosłup", a jeśli Bogu zaufasz, to prędzej, czy później odczujesz skutki Bożego Miłosierdzia.

Warunek: nie zniechęcaj się, często korzystaj z Sakramentów Pokuty i Eucharystii i wypełniaj Wolę Bożą.

Bóg Cię nigdy nie zawiedzie, a kocha Ciebie bardziej, niż to sobie wyobrażasz.

Czytaj zamieszczone tu rozważania, ale też zgłębiaj Słowa Pisma Świętego, klikając link "czytania"

Niech Ci Bóg błogosławi, powodzenia
6 misiek1717 12.03.2011 21:20
Jestem nowym uczestnikiem tej strony wielu powie dlaczego a sam sie z poczatku zastanawialem . Moze dlatego ze odniedawna zaczalem tak naprawde wierzyc w Boga . Do tej pory nie wiodlo mi sie w zyciu jak mozna powiedziec mialem pod gorke . Ale porozmowie z moim proboszczem pomyslalem dlaczego nie ja . Zaczolem aktywniej uczestniczym w mszy sw , zaczolem chodzic do spowiedzi a pozatym staram sie zyc z dekalogiem . Mysle ze Bog do kazdego z nas mowi zebysmy szli za nim i zyli uczciwie i nie zapominali i kochali go . I te slowa wlasnie te ' POJDZ ZA MNA ' dobrze mowia o tym co ja napisalem . JEZU UFAM TOBIE niech te slowa mowia o naszej milosci do mesjasza .
4 natka 12.03.2011 17:23
Nigdy nie jest za późno, by odpowiedzieć na boże wezwanie. Nigdy nie jest za późno na nawrócenie. Bóg nigdy się nie spóźnia. Zawsze mogę się stać tym, kim powinnam być. Najlepszą wersją samej siebie. I choć uświęcenie to sprawa na całe życie - nawrócenie trwa chwilę. Czasem ta jedna chwila może być oparciem na całe życie. Piękne życie.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama