Refleksja na dziś

Niedziela 26 czerwca 2011

Czytania » Niemodny Bóg

Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Mt 10, 39

Żyjemy w czasach, gdy pieniądz, sukces, uroda, kondycja fizyczna stały się celem samym w sobie. W świecie, w którym wartość człowieka mierzy się popularnością, bogactwem, ekstrawagancją. Gdzie sensacje wzbudzają kolejne rozwody i afery miłosne. Liczy się nazwisko i kto, ile ma, nie byle jakich znajomości. Chcemy mieć to, co najlepsze, najmodniejsze i najnowsze. A gdy napotykamy trudności – obrażamy się na Boga, choć pośród codziennego zabiegania zupełnie o Nim zapominamy.

Cierpienie, trudności, choroby od czasu grzechu pierworodnego wpisane są w nasze życie. Nie uciekniemy od nich. Właściwie przeżywane mogą nas przybliżać do Boga, jednoczyć z cierpieniem Jezusa. Ucieczka od nich w świat iluzji, marzeń, niedoścignionych pragnień, pomnaża jedynie smutek, który wzrasta wraz z kolejnym niezaspokojeniem. Idąc za Jezusem trzeba zdać się na Jego wolę, a ona nie zawsze jest zgodna z modą i światowymi trendami. Wręcz przeciwnie, bywa, że całkowicie się im sprzeciwia, że wymaga rezygnacji z sukcesu, modnych ciuchów i atrakcyjnego wyglądu. Że wymaga wyrzeczenia się bogactwa, zgody na odrzucenie, wyśmianie, niezrozumienie.

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć i chodzi, Panie, w blasku Twojej obecności.
Ps 89,16


 

13. niedziela zwykła

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 WILIUSZ 26.06.2011 19:10
DZIEKI ZA KOMENTARZE.
3 mama 26.06.2011 13:41
Dzięki za ten komentarz- pozdrawiam autora
5 jogger1 26.06.2011 13:29
"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

Dźwiganiem krzyża potocznie określamy dziś cierpliwe znoszenie naszych życiowych dolegliwości. W czasach Jezusa krzyż oznaczał to samo, co dziś szubienica - śmierć. "Wziąść krzyż" było idiomem oznaczającym zaryzykowanie życia, gotowość na śmierć. W Europie wierność Jezusowi nie zagraża życiu doczesnemu. Inaczej jest w Afryce i Azji, gdzie co roku tysiące naszych braci - chrześcijan ponosi okrutną śmierć za wiarę. Wspomnijmy ich w naszych intencjach modlitewnych.
0 Estera 26.06.2011 12:45
"Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”.
Mt 10,37–42

Przyjęcie proroka, sprawiedliwego czy tego najmniejszego,który pragnie przyjęcia przemiany życia według Jezusa.

Ten co przyjmie, nie utraci nagrody w postaci pokoju, szczęścia bez miary, bo czyste sumienie jest pokojem i byciem w Bożej obecności.

Panie otwieraj nas na życie w Prawdzie,którą dzięki Bogu, możemy odkrywać na właściwych ścieżkach naszego życia.
Dziękuję Boże, za Twoje działanie w nas i wokół nas.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama