Refleksja na dziś

Niedziela 19 czerwca 2011

Czytania » ...niech będzie z wami wszystkimi!

Niekiedy marzy nam się świat, w którym zostajemy obdarzeni wsparciem, w którym możemy się wzajemnie obdarować zaufaniem, w którym ktoś dobry nie zostaje wykorzystany ani uznany za naiwnego... To jest świat idealnej rodziny, czystych wzajemnych relacji – życiodajne środowisko, gdzie da się i żyć, i dojrzewać... Dzięki Bogu, którego uroczystość dziś świętujemy, mamy dostęp do takiego właśnie świata.

Dzisiejsza uroczystość jest przeciwko samotności, przeciwko śmierci. Nasze słowa są niewątpliwie ułomne, ale jak to nazwać inaczej? Trójca Święta przyjmuje nas do własnej rodziny: gdzie nikt nikomu nic nie zabiera, a daje i przyjmuje wszystko. Gdzie nikt się nie lęka ani nie zostaje wykorzystany. Gdzie można otworzyć się na Drugiego, naprawdę go spotkać.

W tej przestrzeni, ogarnięci przez Trójjedynego, jesteśmy naprawdę bezpieczni. Tutaj przestajemy być samotni. Tutaj możemy osiągnąć pełnię, dorosnąć. Tutaj jesteśmy w domu.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 jogger1 20.06.2011 13:11
"Tak Bóg umiłował świat..."
W oryginale greckim jest tu słowo 'κοσμος' - kosmos - co oznacza nie tylko świat, ale również ludzi jako zbiorowość. Proste podstawienie oddaje pełnię zamysłu Bożego: "Tak Bóg umiłował ludzi..." Nie ma innej religii dającej świadectwo takiej głębi miłości Boga.
2 Estera 19.06.2011 10:59
"I natychmiast skłonił się Mojżesz aż do ziemi i oddał pokłon, mówiąc: „Jeśli łaskawy jesteś dla mnie, Panie, niech pójdzie Pan pośrodku nas. Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz winy nasze i grzechy nasze i uczynisz nas swoim dziedzictwem”.
Wj 34,4b–6.8–9

Wiara Mojżesza w łaskawość i miłosierdzie Boże.
Być w domu wśród tych co myślą, czują i żyją podobnie, w tych samych wartościach.
Doświadczamy przecież tyle podziałów wśród nas, bo każdy ma prawo do swojego myślenia i życia.

Dlatego mogę dziś jedynie zapragnąć tej łaski bycia RAZEM w Bogu, w Jego Miłości.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama