Refleksja na dziś

Wtorek 28 czerwca 2011

Czytania » Panie, ratuj!

Wtedy przystąpili do Niego i obudzili Go, mówiąc: „Panie, ratuj, giniemy!” Mt 8,25

To poczucie bezradności wywołało panikę Apostołów podczas szalejącej burzy. Mimo, iż Jezus był z nimi, stracili pewność siebie. Jakby zapomnieli, że z Nim są bezpieczni, że byli świadkami niejednego cudu.  

Czyż i ja nie jestem do nich podobna? Choć wierzę w moc Jezusa i sama jej niejednokrotnie doświadczam, to jednak nie żyję tą prawdą. Bo wciąż wydaje mi się, że jestem samowystarczalna, że sama sobie poradzę. Dopiero całkowita bezradność rzuca mnie w Jego ramiona i krzyczę jak Apostołowie: Panie, ratuj, ginę! Jak wiele smutku i cierpienia można by uniknąć, gdyby wszystkie decyzje podejmować z Chrystusem, gdyby całkowicie zawierzyć Jemu swoje sprawy. Być Mu posłuszny i ufać  w Jego moc, zwłaszcza w chwilach próby.

Doświadcz mnie, Panie, wystaw mnie na próbę, zbadaj me sumienie i serce.
Ps 26,2


 

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Normal 28.06.2011 23:29
A ja chciałbym zapytać: dlaczego On o nas czasem tak łatwo zapomina, tak nie równo dzieli talenty, tak często wystawia na próbę itd, itp. Może to jednak nie do końca Jego wola, tylko pozostawienie nas samym sobie, ponieważ stworzył nas wolnymi, a nie niewolnikami, którzy mają służyć?
0 Helena 28.06.2011 13:25
Czemu bojażliwi jesteście (Mt 8,26)

Abyśmy się nie bali-stawiaj stopę w ślady mojej stopy a przejdziesz dobrze...w jedności z Bogiem pokonać ciemność,strach.
Właśnie tak -jak bezradne dziecko kiedy toniemy wołamy o ratunek wtedy można zobaczyć Jego moc.
Ile razy On mnie ratuje gdy wołam...proszę i dziękuję Ci mój Boże za to -abyśmy się nie bali...prowadż mnie
2 jogger1 28.06.2011 12:22
"Nagle zerwała się gwałtowna burza na jeziorze, tak że fale zalewały łódź"
Słowo 'seismos' użyte tu na określenie burzy, użyte jest w pozostałych przypadkach w Nowym Testamencie na określenie trzęsień ziemi, które są zawsze spowodowane Boską interwencją, jak w chwili śmierci Jezusa (Mt 27,54), przy zmartwychwstaniu (odsunięcie kamienia) (Mt 28,2), przy uwolnieniu Pawła i Sylasa z więzienia w Filippi (Dz 16,26). Gwałtowna burza nie jest przypadkiem, lecz działaniem Boga, mającym na celu ukazanie mocy Jezusa i umocnienie wiary Jego uczniów.
2 marzenamarzena 28.06.2011 02:18
Pan Bóg w naszym codziennym życiu...
Dlaczego tak łatwo o Nim zapominam??
Dopiero jak "trwoga, to do Boga" albo do NMP Nieustającej Pomocy...
Rzeczywiście, wiele cierpienia i smutku można uniknąć, pamiętając tylko, że On jest ze mną w każdym czasie, że On nie chce, żebym płakała...
Nad czym tu się zastanawiać...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama