Refleksja na dziś

Czwartek 2 czerwca 2011

Czytania » Dobry koniec

Trudno dziwić się uczniom Jezusa, że nie rozumieli. „Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”. Ja na ich miejscu pomyślałbym pewnie, że Mistrz mówi o jakiejś dłuższej, samotnej podróży albo o ukryciu się w jakiejś głuszy. Tylko zastanawiałbym się, dlaczego z tego powodu miałbym „płakać i zawodzić”. Dlaczego oni mieliby przypuszczać, że Jezus mówi o własnej śmierci? Przecież – po ludzku rzecz biorąc – z krainy umarłych nie ma powrotu.

Tak to już jest, że zapowiedzi dotyczące przyszłości są dla nas niejasne, dopóki się nie spełnią. Wtedy człowiek się dziwi, że wcześniej nie rozumiał.

Nie rozumiem wielu zapowiedzi. Na przykład wtedy, gdy ktoś mówi, że prawdziwa miłość zawsze prowadzi na krzyż. Albo gdy inny twierdzi, że co człowiek sieje, to i zbiera. Wydaje mi się, że może być inaczej. Że można kochać i nigdy nie napotkać  trudności. Albo krzywdzić i nigdy krzywdy nie zaznać. Czas pokazuje, że jest inaczej.

Nie wiem, co czeka mnie w przyszłości. Nie jestem pewien ani jednej mającej nastąpić godziny. Ale ufam Jezusowi. Mam nadzieję, że co by się nie działo, w ostateczności wyjdzie mi na dobre. Mój smutek też zamieni się w radość.

 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Estera 02.06.2011 12:03
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość”.

J 16,16-20

Czytając Pismo Św. coraz bardziej dostrzegam jak głęboko rozważane wersety prowadzące w doświadczenie samego życia w łączności z Jezusem ukazują inność w odbiorze tego co ze świata, a tego co Boże.

Jedni się smucą, bo tracą, ci drudzy się cieszą, bo materialnie zyskują , dla świata i doczesności zyskują. Są widoczni w swych osiągnięciach.
Jezus osiągnął hańbę Krzyża i radość prześmiewców i szyderców.

Dobro jednak czynione w Prawdzie, daje trwałe owoce. Potrzebują jednak czasu w dojrzewaniu. Radość w smakowaniu jest niepojęta, bo i ukryta:)

Jak dobrze się zadumać nad Prawdą, która nie jest osądzająca i krzykliwa.

Boże udziel nam widzenia w Twojej mądrości, byśmy nie błądzili.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama