Refleksja na dziś

Niedziela 8 lipca 2012

Czytania » Spoza nas

Najchętniej więc będę się chełpił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa 2Kor 12,9

Bóg stając się człowiekiem przyjął na siebie słabe i ograniczone ciało. Uczyniło to, by być jak najbliżej swojego stworzenia. Urodził się w ubogiej stajni, wychowywał się w skromnym domu cieśli, dlatego trudno było uwierzyć tym, którzy Go znali, że jest Bogiem. Ranili Go swoim niedowierzaniem. Powątpiewali o Nim, stąd nie mógł zdziałać żadnego cudu.

Niewiele różnię się od mieszkańców Nazaretu. Znam Jezusa od najmłodszych lat. Sporo z Nim przeżyłam. Staram się o codzienny kontakt, deklaruję Mu swoje oddanie i miłość. Tylko, że bardziej poszukuję w tym swojego spełnienia, samozadowolenia i zachwytu, poczucia doskonałości, niż realnej, bliskiej z Nim relacji. Nie zostawiam Bogu miejsca, bo za dużo wciąż we mnie pragnienia wielkości.

Jeśli będę przekonana, że jestem silna i sama dam sobie radę, wtedy Bóg może okazać się mi niepotrzebny. Kiedy jednak dostrzegę w sobie słabości i uznam, że sama sobie z nimi nie poradzę, gdy poczuję swoją bezradność, wówczas dopiero pozwolę Bogu działać. Bowiem moc w słabości się doskonali.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

Cichamaryjka spoza nas

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 ann20 07.07.2012 13:13

Skąd On to ma? Mk 6,2
Czasami zastanawiamy się, podziwiając kogoś: skąd on to ma? skąd bierze taką siłę, taką inteligencję, taką bezinteresowną miłość do drugiego. Też byśmy tak chcieli.
Ale kiedy czujemy do kogoś niechęć, bo zrobił coś, co nam się nie podobało, nie próbujemy go zrozumieć, skąd on to ma, tylko od razu, na podstawie tylko własnego wrażenia osądzamy, potępiamy. A czy wiemy, skąd on to ma, dlaczego tak postępuje, co się dzieje w jego wnętrzu.
A czy umiemy zapytać, skąd ja tak mam, dlaczego tak się zachowuję. Łatwiej powiedzieć, co zrobiłam źle, ale trudniej się zastanowić: czemu, a cała "prawda was wyzwoli" (por. J 8,32).
Czy postawiłam sobie kiedykolwiek pytanie o Jezusa: "Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce." (Mk 6,2) Kiedy przychodzą wątpliwości, zapytaj Jezusa.
I wracając do pierwszej myśli: skąd w ludziach tyle dobra, skąd oni to mają? Mają to od Boga, bo Bóg jest Dobrem i Miłością. Bóg mieszka w Twoim sercu. Nie musisz daleko szukać dobra i miłości.  Dobro i miłość, które Ciebie spotyka i które Ty czynisz, masz od Boga.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama