Refleksja na dziś

Sobota 21 lipca 2012

Czytania » Dwie wizje

Wydają się być nie do pogodzenia. Wręcz kłócić ze sobą. Pan zsyłający niedolę, zezwalający na grabież, słuchający satyr i lamentów. To Micheasz. I Jego Sługa. Cichy i pokorny. Z czułością pochylający się nad trzcina nadłamaną i strzegący ognia, wydobywającego się z tlejącego knota. To cytowany przez Mateusza Izajasz. Ktoś powie krwiożerczy Ojciec i łagodny jak baranek Syn.

Nie Ojciec jest krwiożerczy. Tym bardziej Syn przeciwko Ojcu. To człowiek, wbrew Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, łamie to, co Bóg chce ocalić i gasi ogień przez Niego strzeżony. Chełpi się swą pożądliwością i czai w zasadzkach. Potem patrzy na zniszczone pole, na pogorzelisko kaganków, na wypaloną pożądliwością ziemię a jeszcze bardziej serce, szukając winnego. Znajdując go w Bogu. Jak na ironię rzucając pytanie. Dlaczego stoisz z dala? Dlaczego milczysz?

A On nie stoi z dala. Nie milczy. Płacze w ukryciu. Bo co może więcej, jeśli człowiek ma pozostać wolnym?

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Sobota 15. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 gut 21.07.2012 20:44

A On nie stoi z dala. Nie milczy. Płacze w ukryciu. Bo co może więcej, jeśli człowiek ma pozostać wolnym? - Pięknie napisane.

2 no_tak 21.07.2012 09:26
Muszę na co dzień z łagodnością, nie obcesowo, nie natarczywie.. żeby pielęgnować to, co tli się i nie zgnieść nadłamanego.. Koniecznie!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg