Refleksja na dziś

Piątek 27 lipca 2012

Czytania » Ziemia żyzna

Żeby być „ziemią żyzną” z przypowieści Jezusa, wystarczy jedynie, gdy będę słuchała Słowa i rozumiała Go. Nie potrzeba z mojej strony aktywizmu, jakiegoś szczególnego działania, a jedynie otwartego serca i umysłu.

Wbrew pozorom, nie jest to łatwe. Wymaga bowiem ode mnie nieustannego odwracania się od ludzkiego, ciasnego pojmowania tego, co słyszę i co widzę w Kościele, w świecie.

Muszę pozwolić, by to Pan wprowadzał mnie głębiej i dalej we wszystko. Nie ja sama mam siebie wprowadzać, ale to On ma być tym, który prowadzi i kieruje. Robi to bezpośrednio poprzez swoje Słowa, ale też poprzez drugiego człowieka.

Stawanie się „ziemią żyzną” to pozwalanie, by to Bóg mnie uwalniał, by to Bóg mnie wybawiał – gdyż ja sama z siebie nic nie mogę, nic nie potrafię. Dopiero, gdy uznam swoją całkowitą zależność od Ojca, gdy przyjmę własną niemoc i bezradność z pokojem w sercu, bez walki i buntu, zacznie się „użyźnianie” i owocowanie.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Piatek 16. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 12 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Estera 28.07.2012 12:53

Aniu dziś odpowiem Ci w Twoim zapytaniu dotyczącym innego fragmentu Ewangelii św. czyli Mt 13, 44-46 Wkleję tekst, by tym samym, ułatwić Ci spojrzenie i zrozumienie:
Przypowieść o skarbie i perle
44 Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. 45 Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. 46 Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

1. Królestwo niebieskie jest skarbem ukrytym w roli.

2. Królestwo jest porównane do perły i to drogocennej.

Teraz tak jak to widzę, istotne są odniesienia tego człowieka, co robi z tym odnalezionym skarbem i perłą drogocenną ?

Na to już  sama  sobie  odpowiedz, myślę ,że  zrozumiałaś.

Pozdrawiam:)

 

1 Anna 27.07.2012 21:29
Dziekuję za odpowiedź.
0 Anna 27.07.2012 20:54
Dziękuję, ale nie o to mi chodzło. We wszystkich komentarzach (homiliach), jakie słyszałam, my jesteśmy glebą ( u Ciebie w sumie też), mimo że w Ewangelii jesteśmy przyrównywani do ziarna. Jednak inną rolę pełni ziarno a inną gleba.
POZDRAWIAM ;-)
1 Janusz_M 27.07.2012 20:49
Bardzo podoba mi się Twoja sugestia. Super!
Dzięki!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama