Refleksja na dziś

Wtorek 24 lipca 2012

Czytania » Dziw nad dziwy

Kiedy pewnego dnia dotarło do mnie, jak bardzo niepojęta i ogromna, i na wieki jest miłość Boga ku mnie, nic nie znaczącemu stworzeniu, rozpłakałam się. W tych łzach było zadziwienie, zachwyt i bezgraniczna wdzięczność.

To jest dopiero niewiarygodny dziw nad dziwy: Bóg, który kocha swoje stworzenie.

Kocha, dlatego nieustannie oddala ludzką nieprawość, odpuszcza występek i nie żywi gniewu na zawsze. Kocha, więc się lituje i wrzuca w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy.

Bóg, który upodobał sobie miłosierdzie. Bóg, który jest wierny na wieki mimo nieustającej ludzkiej niewierności. Bóg, który zaprasza mnie, bym była dla Niego kimś najbliższym: jak matka, bracia, siostra.

Nigdy nie przestanę dziwić się temu i zachwycać się tym cudem.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska
 

Wtorek 16. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 Janusz_M 24.07.2012 19:34

Renato! Wierzę, że słowa, które zawarłaś w swoim komentarzu wypływają z Twojego serca, a nie dla poklasku.

Nie warto więc wnikać "czym kierują sie osoby przyznające,lub nie punkty ;)"

Jedyny Bóg zna człowieka do głębi, natomiast nam bardzo często trudno zrozumieć jest, jakie przesłanki wpływają na decyzje, jakie człowiek w swoim życiu podejmuje.

Temat jest na tyle rozległy, że wynik klasyfikacji punktowej można sobie bez żalu odpuścić.

0 renata155 24.07.2012 14:13
hmm..czasem sie zastanawiam czym kierują sie osoby przyznające,lub nie punkty ;)..i wydaje mi sie,że rozumem to raczej sie nie posługują ;)
0 renata155 24.07.2012 08:14
"Niech błogosławiony będzie Bóg i Ojciec,pana naszego,Jezusa Chrystusa,darował nam nowe życie ,bo jest pełen Miłosierdzia'
tak swiadmośc Jego miłości,przebaczenia i miłosierdzia..ale też i tęsknoty,współczucia,i gotowości pomocy,i opieki..wyciska łzy,łzy oczu i łzy serca ;)...człowiek przed NIm staje się taki mały,bezbronny,nieporadny jak niemowlę(bez względu na wiek)..nie ma przed Nim nic,a czue jakby wszystko w Nim zdobył..i wszystkim był dla Niego ;).

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg