Refleksja na dziś

Czwartek 12 lipca 2012

Czytania » Wszystko co mam

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie
Mt 10,8b

Bóg obdarowuje w różny sposób. Dobrą kondycją, urodą, bogactwem, ale także tym, co trudne i niewygodne. Doszukując się wyłącznie własnej chwały w sukcesach i powodzeniu, człowiek zaczyna myśleć, że na to zasługuje, że mu się ona należy. Nie odnosząc tych doświadczeń do Boga, nie dostrzega Jego chwały i wielkości, nie zauważa Jego miłości i obdarowania. Stąd też sukcesy nie stają się okazją do wchodzenia z Bogiem w dialog, a raczej wiodą do samozadowolenia.

Czy rzeczywiście uznaję to, co posiadam jako darmo dany mi dar samego Boga? A może przywłaszczam sobie to obdarowanie? Uważam, że zasługuję na nie, bądź też, że zawdzięczam je samej sobie? Takim myśleniem ranię Boga. Taka postawa rodzi roszczenia wobec Niego, a także wobec innych ludzi. Wtedy też trudno ‘darmo dawać’ innym.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

sameketoo TGD Wszystko Co Mam

Przeczytaj komentarze | 8 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 salcia 13.07.2012 10:37
na szczęście jestem człowiekiem wolnym ;o)) i piszę o tym, co w danej chwili jest dla mnie ważne, o słowach, które mnie dotykają i zwracają moją uwagę, o tym, co czuję tu i teraz...
2 olga 12.07.2012 23:46
Piekne rozwazanie - dziekuje
Polecam rowniez rozwazanie na stronie mateusz.pl Milosc Boga bez granic
0 judyta 12.07.2012 23:00

„Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem, i syna swego wezwałem z Egiptu.

. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu, i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja, Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać”.
Oz 11,1-9
Odpowiem słowami Psalmu

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.
Ps 80,15-16

0 renata155 12.07.2012 15:34
rozmyślanie "starego człowieka" dla "starych ludzi"..i inaczej nie bedzie...przynajmniej do czasu,w zalezności od naszego wysiłku...ale warto sie starac,i walczyc ze wszystkich sil..ON to doceni;)..walczmy ;)

"albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja, Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać."..Piekne ;)..budujace;)..niszczace kłamstwo lęku w czlowieku ;)..szkoda ze rozważanie nie o tym ;)

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama